Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci, které se dějí ve světě právě teď

3 důležité věci, které se dějí ve světě právě teď

Ve Velké Británii pokračuje vyšetřování teroristické útoku, veřejně známá je identita útočníka, jeho historie a podoba. Počet obětí stoupl na čtyři. Kandidátka na francouzskou prezidentku se setkala s Vladimirem Putinem a v Německu se začne od roku 2019 na dálnicích platit mýtné. Co důležitého se událo ve světě?

Pokračuje vyšetřování teroristického útoku v Londýně

Svět zná další podrobnosti o teroristovi, který vraždil ve středu v Londýně. Chalíd Masúd byl podle britské policie jediným útočníkem. Zabil celkem čtyři lidi, další dva ale zůstávají v nemocnici v kritickém stavu. Masúd se narodil v britském Kentu pod jménem Adrian Russell. Tvrdil o sobě, že je učitel angličtiny, pracovat tak měl například i v Saúdské Arábii, kam odjel v roce 2005. Podle sousedů měl tři, nebo čtyři děti. Měl bohatou kriminální minulost, úřady si o něm ale nemyslely, že by aktuálně představoval riziko.

Marine Le Penová se nečekaně setkala s Putinem

Lídryně pravicově populistické Národní Fronty a kandidátka na příští francouzskou prezidentku Marine Le Penová se v Moskvě sešla s Vladimirem Putinem. Schůzka nebyla dopředu avizována. Ruský prezident posléze zdůraznil, že se může scházet, s kým chce. Le Penová patří k favoritům letošních francouzských voleb, ačkoliv podle průzkumů nemá příliš šancí uspět ve druhém kole.

Mýtné na německých dálnicích 

Řidiči osobních aut budou muset od roku 2019 platit za jízdu na německých dálnicích. O zavedení mýtného  hlasy německé vládní koalice rozhodl Spolkový sněm. Opatření kritizované německou opozicí i některými evropskými státy se citelně dotkne i českých řidičů, kteří hojně využívají dálniční síť v sousední zemi. Podle premiéra Sobotky připadá v úvahu, že se Česko připojí k žalobě.