Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Americký prezident Donald Trump se odklání od politiky zlepšování vztahů s Kubou, kterou praktikoval jeho předchůdce Barack Obama. Vladimir Putin dál odmítá prozradit, jestli příští rok bude obhajovat post prezidenta Ruska. Explozi v čínské školce šetří police jako kriminální čin. Co důležitého na dnešek přichystalo světové dění?

Trump ohlásí konec zlepšování vztahů s Kubou

Částečný obrat od otevřenějšího kurzu vůči Kubě hodlá vyhlásit americký prezident Donald Trump. Už dříve dal najevo, že nesouhlasí s politikou zlepšování vztahů s komunistickou zemí, kterou zahájil jeho předchůdce ve funkci Barack Obama. Během návštěvy kubánské komunity na Floridě chce Trump zveřejnit nařízení, které ztíží americkým turistům cesty na ostrov či omezí obchody amerických firem se společnostmi kontrolovanými kubánským státem.

Putin dál mlží kolem kandidatury

Ruský prezident Vladimir Putin se v noci na dnešek v posledním dílu rozhovoru s americkým režisérem Oliverem Stonem znovu vyhnul odpovědi na otázku, zda bude příští rok kandidovat v prezidentských volbách. Jsou prý věci, u nichž je žádoucí zachovat jisté tajemství. Na stejný dotaz jasně neodpověděl ani ve čtvrteční televizní besedě s občany. Nyní připustil, že ve vedení státu je výměna stráží žádoucí a musí být patrná zdravá konkurence.

Exploze v čínské školce byla kriminální čin

Čínská policie šetří čtvrteční explozi u vchodu do mateřské školy ve městě Feng-sien jako kriminální čin. Výbuch nepřežilo osm lidí, 65 dalších je zraněných. Dosud se spekulovalo o tom, že ve školce vybuchla plynová tlaková láhev, která se používá na vaření. Podle agentury Nová Čína jsou závěry vyšetřování předběžné, nicméně jedna osoba je z útoku podezřelá.