Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Donald Trump se dnes vydá na očekávanou a zatím nejdelší zahraniční cestu v křesle amerického prezidenta. Během deseti dnů navštíví pět asijských zemí, se kterými bude mimo jiné řešit jadernou hrozbu KLDR. Co dalšího se dnes bude dít za českými hranicemi?

Americký prezident zahájí 10denní návštěvu pěti asijských zemí

Americký prezident Donald Trump se dnes vydává na svou zatím nejdelší zahraniční cestu – během deseti dnů navštíví celkem pět asijských zemí. Postupně zavítá do Japonska, Jižní Koreje, Číny, Vietnamu a Filipín. Hlavním cílem jeho návštěvy bude posílení ekonomických vazeb a jaderná hrozba Severní Koreji. Na Havaji cestou navštíví také velení americké tichomořské flotily a přístav Pearl Harbor. Mezitím pokračuje návštěva regionu také ze strany generálního tajemníka NATO Jense Stoltenberga. V Jižní Koreji se dnes setká s prezidentem Mun Če-inem, ministryní zahraničí a dalšími zástupci vlády. Podepsán bude plán partnerství mezi aliancí a Korejskou republikou.

Španělský soud má rozhodnout o zatykači na Puigdemonta

Španělský soud má den po uvalení vazby na osm členů sesazené katalánské vlády rozhodnout o vydání evropského zatykače na bývalého premiéra Carlese Puigdemonta a čtyř exministrů, kteří pobývají v Belgii. Puigdemontův právník ve čtvrtek oznámil, že jeho klient bude v případě vydání zatykače spolupracovat s belgickými úřady. Soudkyně Carmen Lamelaová měla podle části španělských médií zatykač vydat už včera, podle agentury EFE to však kvůli zaneprázdněnosti odložila na dnešek. Pokud vyhoví žádosti prokuratury a zatykač vydá, očekávají se v Barceloně další velké demonstrace stoupenců separatistického vedení sesazeného před týdnem Madridem.

Islámský stát se přihlásil k zodpovědnosti za útok v New Yorku

Teroristická organizace Islámský stát se dnes přihlásila k zodpovědnosti za úterní útok na newyorském Manhattanu, při kterém zemřelo osm lidí. „Útočník je jedním z vojáků chalífátu,“ uvedla organizace. Neposkytla však pro své tvrzení důkazy. Uzbecký přistěhovalec Sayfullo Saipov v úterý na newyorské stezce pro pěší a cyklisty zabil pronajatou dodávkou osm lidí a dalších více než deset osob zranil. Saipov, který byl obžalován z terorismu, vyšetřovatelům sdělil, že postupoval podle návodu šířeného hnutím Islámský stát a že chtěl zabít co nejvíc lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud