Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Vyšlo najevo, že syn amerického prezidenta Donalda Trumpa byl během loňské předvolební kampaně v kontaktu s kontroverzním serverem WikiLeaks. Evropští poslanci budou dnes jednat o nové právní úpravě, která by zvýšila ochranu spotřebitelů před podvody při nákupech přes internet a rychleji odhalila nepoctivé prodejce. Co dalšího byste dnes měli vědět?

Trumpův syn byl během předvolební kampaně v kontaktu s WikiLeaks

Nejstarší syn amerického prezidenta Donalda Trumpa byl během loňské předvolební kampaně v kontaktu s kontroverzním serverem WikiLeaks. Informovala o tom dnes agentura AP. Donald Trump mladší zveřejnil svou komunikaci s twitterovým účtem WikiLeaks krátce poté, co na ni upozornil magazín The Atlantic. První zprávu z twitterového účtu WikiLeaks Donald Trump mladší dostal na konci loňského září, poslední ještě letos v červenci. Podle zveřejněných informací prezidentův syn odpověděl jen třikrát, naposledy v říjnu loňského roku.

Europoslanci budou jednat o bezpečnějších nákupech přes internet

Evropští poslanci budou dnes jednat o nové právní úpravě, jejímž cílem je zvýšit ochranu spotřebitelů před podvody při nákupech přes internet a rychleji odhalit nepoctivé prodejce. Pokud europoslanci návrh schválí, národní úřady budou mít v této oblasti větší pravomoci a jednotlivé vnitrostátní orgány budou moci lépe koordinovat svou činnost v rámci Evropské unie. Poslanci rovněž už pojedenácté udělí filmovou cenu LUX, jejímž smyslem je podpora evropské kinematografie. Do finále se dostaly tři snímky, český zástupce ale mezi nimi není. 

Proti zákazu interrupcí v Brazílii protestovaly tisíce žen

Tisíce žen protestovaly v pondělí v ulicích Ria de Janeiro proti návrhu zákonného opatření, které by bez výjimky zakazovalo provádět v Brazílii interrupci. V současnosti je umělé přerušení těhotenství v jihoamerické zemi povoleno pouze v případě znásilnění, ohrožení života těhotné či poškození mozku plodu, informovala dnes agentura AP. Mezi protestujícími a policií došlo k drobným potyčkám. Policisté použili slzný plyn, podle agentury AP se ale situace brzy uklidnila.

 

Články odjinud