3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Krachem skončila vyjednávání o nové německé vládě. Německo tak zřejmě čekají předčasné volby. Zemřel masový vrah Charles Manson. O novém chilském prezidentovi se rozhodne až ve druhém kole. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

Vyjednávání o německé vládě ztroskotalo

Rozhovory o nové německé vládě v noci na dnešek ztroskotaly. Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté (FDP). Zástupci CDU a Zelených postup FDP kritizují. Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby. Podle některých pozorovatelů by v nich už znovu na kancléřku nemusela kandidovat Angela Merkelová (CDU). Ta se domnívá, že dohoda stran možná byla a rozhodnutí FDP lituje.

Masový vrah Charles Manson zemřel

Masový vrah Charles Manson odpykávající si doživotní trest vězení v neděli večer zemřel. Podle agentury AP to oznámila mluvčí kalifornských vězeňských úřadů, která uvedla, že šlo o přirozenou smrt. Manson a jeho skupina převážně mladých žen, známá jako „Mansonova rodina“, během dvou dní v srpnu 1969 povraždili v Los Angeles sedm lidí, včetně herečky Sharon Tateové, manželky režiséra Romana Polanského. Tateové tehdy bylo 26 let a byla v osmém měsíci těhotenství.

Prezidentské volby v Chile rozhodne až druhé kolo

Prezidentské volby v Chile vyhrál favorizovaný představitel pravice Sebastián Piňera. Nepřekročil ale padesátiprocentní hranici, takže se utká v prosincovém druhém kole se středolevicovým senátorem Alejandrem Guillierem. Informovala o tom dnes chilská volební komise. Piňera získal v nedělních volbách 36,6 procent a Guillier 22,7 procent hlasů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud