3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Minimálně dva lidé dnes zemřeli při výbuchu bomby nastražené ve vozu před jemenským ministerstvem financí ve městě Aden na jihu země. K útoku se přihlásil Islámský stát. Severní Korea dnes ráno místního času odpálila další balistickou raketu. Její dosah podle Pchjongjangu pokryje celé území USA. Co dalšího se dnes ve světě děje?

Analytici varují: Raketa odpálená KLDR by mohla zasáhnout pevninu USA

Severní Korea dnes ráno místního času (v úterý večer SEČ) odpálila další balistickou raketu. Raketa dosáhla výšky 4 500 kilometrů a dopadla do Japonského moře, asi 960 kilometrů od místa odpalu, uvedla jihokorejská armáda. KLDR později oznámila úspěšný test nové mezikontinentální balistické rakety, jejíž dosah podle Pchjongjangu pokryje celé území USA. Na popud Japonska, Jižní Koreje a Spojených států dnes kvůli severokorejskému raketovému testu zasedne Rada bezpečnosti OSN.

Výbuch u jemenského resortu financí si vyžádal nejméně dvě oběti. K útoku se přihlásil IS

Nejméně dva lidé dnes zemřeli při výbuchu bomby nastražené ve vozu před jemenským ministerstvem financí ve městě Aden na jihu země. Další tři osoby jsou v kritickém stavu. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní nemocnici a obyvatele. K útoku se následně prostřednictvím své propagandistické agentury Amak přihlásila teroristická organizace Islámský stát. Jemen je od roku 2014 dějištěm konfliktu mezi menšinovými šíity a vládou. O život při něm přišlo na 10 000 lidí.

Saúdský princ přiznal korupci, za propuštění dal miliardu dolarů

Saúdský princ Mutab bin Abdalláh, přímý člen královské rodiny, který byl na počátku měsíce zadržen kvůli podezření z korupce, byl na základě „přijatelné dohody o narovnání“ propuštěn. Zaplatil saúdským orgánům více než miliardu dolarů (21,5 miliard Kč). Korupci přiznal. Informovala o tom dnes agentura Reuters. „Výše narovnání nebyla zveřejněna, ale předpokládá se, že to bylo více než suma odpovídají miliardě dolarů,“ uvedl státní úředník zapojený do protikorupčního tažení.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud