Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Americký prezident Donald Trump odložil rozhodnutí o přesunu ambasády USA v Izraeli do Jeruzaléma. Ministři zahraničí NATO budou debatovat o rozšíření spolupráce s EU. Mezinárodní olympijský výbor rozhodne o účasti Rusů na olympiádě. Co důležitého ze světa byste dnes měli vědět?

USA zatím ambasádu v Izraeli do Jeruzaléma nepřesunou

Americký prezident Donald Trump odložil rozhodnutí o případném přeložení ambasády Spojených států v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Oznámil to v pondělí Bílý dům s tím, že rozhodnutí v tento den nepadne, ačkoli se to očekávalo. Oznámení o rozhodnutí bude učiněno „v příštích dnech", řekl mluvčí Bílého domu Hogan Gidley novinářům na palubě Air Force One při návratu Trumpa ze státu Utah.

NATO bude jednat o širší spolupráci s EU

Ministry zahraničí Severoatlantické aliance v Bruselu čeká debata o tom, jak rozšířit spolupráci s Evropskou unií v oblastech jako je mobilita vojsk či boj s terorismem. Věnovat se ale mají i situaci ve světě, včetně krizového dění na Korejském poloostrově. NATO se k užší kooperaci s EU rozhodlo loni na summitu ve Varšavě, především v důsledku změněné bezpečnostní situace v okolí Evropy.

MOV rozhodne o účasti Rusů na olympiádě

Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na úterním zasedání výkonného výboru rozhodne, jaké důsledky bude mít dopingová aféra ze Soči pro účast ruských sportovců na únorové olympiádě v Pchjongčchangu. Ve hře je několik možných trestů od vysoké pokuty přes nutnost závodit pod neutrální vlajkou až po plošný zákaz startu ruských sportovců na olympiádě 2018. Tisková konference prezidenta MOV Thomase Bacha je v Lausanne naplánována na 19:30.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud