3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Premiérka Theresa Mayová se měla stát obětí vražedného atentátu ze strany islamistů. Oznámila to televize Skynews. Policie plán teroristů naštěstí včas zmařila. Ve věku 74 let dnes v noci zemřel francouzský zpěvák a herec Johnny Hallyday, vlastním jménem Jean-Philippe Smet. Podlehl rakovině plic. Co dalšího ze světa byste dnes měli vědět?

Islamisté chtěli spáchat atentát na premiérku Theresu Mayovou. Policie plán odhalila 

Britská policie zmařila plán islamistů na atentát proti premiérce Therese Mayové. Oznámila to televize Skynews. Vyšetřování prý skončilo minulý týden zatčením dvou mužů, kteří byli v úterý obviněni z přípravy teroristického útoku. Sebevražedný atentátník měl podle informací Skynews před sídlem britských premiérů na Downing Street odpálit improvizovanou nálož. Vzniklého chaosu pak měli teroristé využít k vražednému útoku na Mayovou.

Francouzský zpěvák a herec Johnny Hallyday podlehl rakovině plic

Ve věku 74 let dnes v noci zemřel francouzský zpěvák a herec Johnny Hallyday. Agentuře AFP to oznámila jeho manželka. Umělec, vlastním jménem Jean-Philippe Smet, se proslavil jako interpret rockové a popové hudby v celém frankofonním světě. Podlehl rakovině plic. Hallyday, označovaný za francouzského Elvise Presleyho, zprávu o své nemoci zveřejnil počátkem března. Před měsícem byl hospitalizován v Paříži s dýchacími potížemi. Po šesti dnech se rozhodl nemocnici opustit.

Senát USA schválil novou ministryni pro vnitřní bezpečnost

Americký Senát dnes potvrdil ve funkci novou ministryni pro vnitřní bezpečnost Kirstjen Nielsenovou. Pětačtyřicetiletá dosavadní zástupkyně personálního šéfa Bílého domu Johna Kellyho ve funkci nahradí úřadující ministryni Elaine Dukeovou. Ta ministerstvo řídí od léta, kdy z jeho čela odešel Kelly.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud