3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Emmanuel Macron dnes poprvé ve funkci francouzského prezidenta navštíví Velkou Británii. Bude tam na britsko-francouzském summitu jednat s britskou premiérkou Theresou Mayovou, mezi hlavní témata rozhovorů patří bezpečnostní otázky, migrace či obchod. Čína mezitím zveřejní údaje o tempu růstu své ekonomiky za loňský rok. Co dalšího se dnes děje za hranicemi Česka? 

Macron poprvé ve funkci prezidenta navštíví Velkou Británii

Francouzský prezident Emmanuel Macron dnes poprvé od svého zvolení navštíví britské ostrovy. Zúčastní se 35. Britsko-francouzského summitu, kde bude jednat s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Hlavními tématy jejich debat bude vojenská spolupráce, koordinace zpravodajských služeb, obchod a migrační krize. Macron rovněž doufá, že se mu podaří změnit dohodu o pohraniční kontrole z roku 2003, v jejímž rámci mohou Britové provádět kontroly ve francouzském přístavním městě Calais.

 

Čína zveřejní tempo růstu své ekonomiky

Čína ve čtvrtek zveřejní růst svého hrubého domácího produktu za loňský rok. Analytici očekávají, že tempo růstu asijského tygra dosáhne 6.8 procent a překoná tak vládní cíl, který byl na úrovni 6.5 procenta. Stejný cíl přitom vláda vystavila i pro letošní rok, kdy by růstu měla pomáhat zejména zahraniční poptávka po čínském zboží i tamní spotřeba domácností. Na druhé straně, riziky pro čínskou ekonomiku v letošním roce představuje obchodní protekcionismus amerického prezidenta Donalda Trumpa.

Biatlonistky čeká sprint Světového poháru v Anterselvě

Šest českých biatlonistek v čele s Veronikou Vítkovou se představí v dnešním sprintu Světového poháru v Anterselvě. Ženská reprezentace by i na nepříliš oblíbené italské trati ráda navázala na zlepšující se výsledky z posledních závodů. Z české nominace je největší favoritkou na umístění Vítková, která v neděli v Ruhpoldingu doběhla třetí v závodě s hromadným startem a navázala na tři týdny starou stejnou příčku ze sprintu v Oberhofu. Ve výběru pro čtvrteční závod, který odstartuje ve 14:15, jsou také Markéta Davidová, Eva Puskarčíková, Jessica Jislová, Veronika Zvařičová a Lucie Charvátová.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud