3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Americká Sněmovna reprezentantů schválila dodatečný objem peněz na financování vlády. Papež František zahájí návštěvu Peru. Italská policie spustila před volbami web, kde mohou občané nahlašovat falešné zprávy.

Sněmovna reprezentantů schválila další peníze pro vládu

Sněmovna reprezentantů USA schválila dodatečný objem peněz na financování vlády, informovala agentura AP. Opatření musí ještě schválit Senát, kde jej chtějí blokovat demokraté. Poukazují na to, že jejich priority - výdaje na imigraci a domácí programy - nejsou brány v potaz. Nové rozpočtové provizorium k financování vládních úřadů by mělo platit do 16. února.

Papež zahájí návštěvu Peru

Papež František zahájí oficiální program své první návštěvy Peru, kam přiletěl ve čtvrtek večer z Chile. Dopoledne místního času se v Limě sejde s peruánským prezidentem Pedrem Pablem Kuczynským a poté odletí do města Puerto Maldonado v Amazonii, kde se setká s domorodci. Právě podpora původních obyvatel a deštných pralesů je hlavním cílem papežova pobytu v Peru.

Italská policie spustila web pro nahlašování fake news

Italská policie spustila necelé dva měsíce před parlamentními volbami web, kde mohou občané nahlásit podezření na „fake news“, tedy záměrně šířené nepravdivé informace. Informovala o tom agentura AFP. Policejní složka, do jejíž gesce spadá dohled nad internetem a telekomunikacemi, každé nahlášené podezření "v mezích možného" vyšetří, sdělila tisku šéfka útvaru Nunzia Ciardiová.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud