3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Parlamenty Německa a Francie budou schvalovat rezoluce vyzývající své vlády k užší spolupráci. Americký Senát stále neschválil peníze pro federální vládu. Viceprezident USA Mike Pence bude v Izraeli jednat s tamním premiérem Benjaminem Netanjahuem. Co důležitého se světa byste dnes měli vědět?

Parlamenty Francie a Německa vyzvou ke spolupráci

Parlamenty Francie a Německa budou schvalovat rezoluce, v nichž vyzvou své vlády k uzavření nové dohody o spolupráci. Učiní tak při výročí uzavření Elysejské smlouvy z roku 1963 podepsané někdejším francouzským prezidentem Charlesem de Gaullem a bývalým německým kancléřem Konradem Adenauerem. Paříž a Berlín už na nové smlouvě pracují a chtějí ji podepsat ještě letos, uvedli v neděli francouzský prezident Emmanuel Macron a německá kancléřka Angela Merkelová.

Americký Senát odložil schvalování peněz pro vládu

Americký Senát opět odložil, tentokráte na pondělní poledne (18:00 SEČ), hlasování o případné dohodě o dočasném rozpočtu pro federální vládu, která nemá od soboty dostatek peněz na běžný provoz. Důvodem odkladu jsou podle agentur pokračující neshody mezi republikány a demokraty ohledně imigrace a výdajů. Původně se očekávalo, že senátoři budou hlasovat hodinu po nedělní půlnoci místního času (tedy v sedm ráno SEČ), aby dočasný rozpočet pro období do 8. února schválili ještě před začátkem pracovního týdne. Nicméně dohody o návrhu se dosud nepodařilo dosáhnout.

Pence bude v Izraeli jednat s Netanjahuem

Americký viceprezident Mike Pence bude jednat s izraelským premiérem Benjaminem Netanjahuem. Později pronese řeč v parlamentu. Hlavní arabská strana již oznámila, že bude Pencův projev bojkotovat. Americký viceprezident dorazil na dvoudenní návštěvu Izraele již v neděli, předtím jednal v Jordánsku a v Egyptě. Po příletu do Tel Avivu se ale pouze přesunul do Jeruzaléma. V úterý má na programu návštěvu Zdi nářků a památník holokaustu.

Kompletní zpravodajství k prezidentským volbám 2018 najdete zde>>>

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud