Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

V Británii pokračuje vyšetřování včerejšího teroristického útoku a havarovaný trajekt Sewol, který se potopil v roce 2014 s víc než třemi stovkami lidí na palubě, se podařilo vytáhnout nad hladinu moře. Jaké další zprávy ze světa byste dnes měli sledovat?

Londýn se vzpamatovává z teroristického útoku

Při teroristickém útoku, který včera otřásl britskou metropolí, zemřeli čtyři lidé a dalších 40 lidí bylo zraněno. Většina z nich zůstává v nemocnicích a sedm bojuje o život. Úřady zatím pachatele veřejně neidentifikovaly, policie však sdělila, že jeho identitu zná. Útok spustil razie a zatýkání. 

Syn Trumpa čelí pobouření za kritiku londýnského starosty

Syn prezidenta Spojených států Donalda Trumpa vyvolal na internetu velké pobouření poté, co po středečním teroristickém útoku v britské metropoli kritizoval loňské prohlášení londýnského starosty Sadiqa Khana o tom, že hrozba terorismu se stala nedílnou součástí velkoměst. „To si ze mě děláte srandu?!: Teroristické útoky jsou součástí života ve velkoměstech, říká londýnský starosta Sadiq Khan,“ napsal Trump mladší s odkazem na článek listu The Independent.

Havarovaný trajekt Sewol byl vytažen z moře

Trosky havarovaného trajektu Sewol, který se potopil před necelými třemi lety, se ráno podařilo vytáhnout na hladinu. Trajekt, který havaroval v dubnu 2014, dosud ležel na levém boku asi 40 metrů pod hladinou. Při tragédii zahynulo víc než 300 lidí, většinou studentů na školním výletě. Těla 295 obětí se podařilo najít, devět se nadále pohřešuje. Jejich příbuzní doufají, že by těla mohla být nalezena uvnitř havarované lodi.