3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

V Británii pokračuje vyšetřování včerejšího teroristického útoku a havarovaný trajekt Sewol, který se potopil v roce 2014 s víc než třemi stovkami lidí na palubě, se podařilo vytáhnout nad hladinu moře. Jaké další zprávy ze světa byste dnes měli sledovat?

Londýn se vzpamatovává z teroristického útoku

Při teroristickém útoku, který včera otřásl britskou metropolí, zemřeli čtyři lidé a dalších 40 lidí bylo zraněno. Většina z nich zůstává v nemocnicích a sedm bojuje o život. Úřady zatím pachatele veřejně neidentifikovaly, policie však sdělila, že jeho identitu zná. Útok spustil razie a zatýkání. 

Syn Trumpa čelí pobouření za kritiku londýnského starosty

Syn prezidenta Spojených států Donalda Trumpa vyvolal na internetu velké pobouření poté, co po středečním teroristickém útoku v britské metropoli kritizoval loňské prohlášení londýnského starosty Sadiqa Khana o tom, že hrozba terorismu se stala nedílnou součástí velkoměst. „To si ze mě děláte srandu?!: Teroristické útoky jsou součástí života ve velkoměstech, říká londýnský starosta Sadiq Khan,“ napsal Trump mladší s odkazem na článek listu The Independent.

Havarovaný trajekt Sewol byl vytažen z moře

Trosky havarovaného trajektu Sewol, který se potopil před necelými třemi lety, se ráno podařilo vytáhnout na hladinu. Trajekt, který havaroval v dubnu 2014, dosud ležel na levém boku asi 40 metrů pod hladinou. Při tragédii zahynulo víc než 300 lidí, většinou studentů na školním výletě. Těla 295 obětí se podařilo najít, devět se nadále pohřešuje. Jejich příbuzní doufají, že by těla mohla být nalezena uvnitř havarované lodi.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.