3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které byste dnes měli vědět

Americký prezident Donald Trump se v průběhu pondělí v Bílém domě setká se svým egyptským protějškem Abdalem Fattáhem Sísím. Za předchozí administrativy Baracka Obamy nepanovaly mezi oběma státy právě ideální vztahy. Co dalšího se dnes bude odehrávat ve světě?

Schůzka Trump–Sísí

Na schůzce prezidentů Spojených států amerických a Egypta by měla být řeč především o spolupráci zemí v oblasti boje proti terorismu. Na egyptském Sinajském poloostrově působí odnož teroristické organizace Islámský stát (IS), jejíž zničení je jedním z hlavních deklarovaných cílů Trumpa ve funkci prezidenta. Islamisté na Sinajském poloostrově útočí od roku 2013 především na egyptské policisty a vojáky.

Prezidentské volby v Ekvádoru

Oficiální výsledky nedělních prezidentských voleb v Ekvádoru potvrdily, že těsně zvítězil socialistický kandidát vládnoucí strany Lenín Moreno nad svým konzervativním protějškem Guillermem Lassem. Ten uvedl, že se stal obětí podvodu při hlasování a že výsledky napadne. Lasso vyzval své stoupence, aby proti výsledkům mírumilovně, ale důrazně protestovali. Jako zatím jediný důkaz uvedl nesprávné přiřazení výsledků u hlášení údajů z jednoho malého provinčního střediska do Quita. Výsledky hlasování ukazují, že země zůstane nadále baštou socialismu a nevydá se doprava, jako to udělala řada zemí Latinské Ameriky od Argentiny po Peru.

Vučič prezidentem Srbska

Povolební průzkum, který na základě 90 % sečtených hlasů vypracovala agentura Ipsos, předpokládá, že se novým prezidentem Srbska stane dosavadní premiér Aleksandar Vučič. Výhru si tak podle všeho dokázal zajistit už v prvním kole, kdy skončil první s 55 % hlasů.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud