Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Počet obětí požáru londýnského bytového domu vzrostl nejméně na 17 osob. Premiérka Theresa Mayová požaduje důsledné prošetření události. Výbuch u vchodu čínské školky zabil 7 lidí a 59 dalších zranil. Ruský prezident Vladimir Putin v televizním přenosu zatím neoznámil kandidaturu v březnových volbách. Co důležitého se dnes děje ve světě?

Obětí londýnského požáru je už 17

Počet obětí požáru výškového bytového domu v Londýně vzrostl podle policie na nejméně 17 osob. Předpokládá se však, že konečný počet obětí bude ještě vyšší. Mnoho lidí úřady stále pohřešují. Místo neštěstí navštívila i britská premiérka Theresa Mayová. Ta nařídila, aby byl požár domu v západní části britské metropole důkladně vyšetřen.

Výbuch v čínské školce zabil 7 lidí

Nejméně 7 mrtvých a 59 zraněných si vyžádala exploze u vchodu do mateřské školy ve městě Feng-sien ve východní Číně. Příčiny výbuchu zatím zůstávají neznámé. Policie případ vyšetřuje. Jeden z místních deníků s odvoláním na nejmenovaného svědka napsal, že podle všeho vybuchla plynová tlaková láhev, která se používá na vaření.

Putin odpovídal Rusům, kandidaturu neoznámil

Ruský prezident Vladimir Putin v každoročním přímém televizním přenosu přesvědčoval ruskou veřejnost, pociťující dopady poklesu cen ropy a plynu i důsledky západních sankcí, že se situace zlepší. Vyjádřil také přání zlepšit vztahy se Spojenými státy. Tomu však podle něj brání protiruská hysterie na druhé straně. Putin během přenosu neodpověděl jednoznačně na dotaz, zda bude kandidovat v březnových prezidentských volbách na další šestileté období.