3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Počet obětí požáru londýnského bytového domu vzrostl nejméně na 17 osob. Premiérka Theresa Mayová požaduje důsledné prošetření události. Výbuch u vchodu čínské školky zabil 7 lidí a 59 dalších zranil. Ruský prezident Vladimir Putin v televizním přenosu zatím neoznámil kandidaturu v březnových volbách. Co důležitého se dnes děje ve světě?

Obětí londýnského požáru je už 17

Počet obětí požáru výškového bytového domu v Londýně vzrostl podle policie na nejméně 17 osob. Předpokládá se však, že konečný počet obětí bude ještě vyšší. Mnoho lidí úřady stále pohřešují. Místo neštěstí navštívila i britská premiérka Theresa Mayová. Ta nařídila, aby byl požár domu v západní části britské metropole důkladně vyšetřen.

Výbuch v čínské školce zabil 7 lidí

Nejméně 7 mrtvých a 59 zraněných si vyžádala exploze u vchodu do mateřské školy ve městě Feng-sien ve východní Číně. Příčiny výbuchu zatím zůstávají neznámé. Policie případ vyšetřuje. Jeden z místních deníků s odvoláním na nejmenovaného svědka napsal, že podle všeho vybuchla plynová tlaková láhev, která se používá na vaření.

Putin odpovídal Rusům, kandidaturu neoznámil

Ruský prezident Vladimir Putin v každoročním přímém televizním přenosu přesvědčoval ruskou veřejnost, pociťující dopady poklesu cen ropy a plynu i důsledky západních sankcí, že se situace zlepší. Vyjádřil také přání zlepšit vztahy se Spojenými státy. Tomu však podle něj brání protiruská hysterie na druhé straně. Putin během přenosu neodpověděl jednoznačně na dotaz, zda bude kandidovat v březnových prezidentských volbách na další šestileté období.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.