Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Rodina muže, který najel v Londýně do skupiny lidí před mešitou, je z jeho činu v šoku. „Musel se zbláznit, nikdy se jako extremista neprojevoval," říkají příbuzní. Jižní Korea vyzvala k navrácení občanů USA a Jižní Koreje, kteří jsou zadržováni severokorejským režimem. Co dalšího se ve světě děje právě teď? 

Rodina muže, který najel v Londýně do muslimů, je v šoku

Rodina pachatele pondělního teroristického útoku na severu Londýna je z činu svého příbuzného v šoku, obětem útoku i jejich rodinám vyjádřila soustrast. Sedmačtyřicetiletý Darren Osborne najel v noci dodávkou do skupiny muslimů nedaleko velké mešity ve čtvrti Finsbury Park. „Jsme strašně šokovaní, je to neuvěřitelné, stále jsme to pořádně nedokázali vstřebat,“ uvedli v prohlášení matka, sestra a neteř Darrena Osbornea. „Celým srdcem jsme s těmi, kdo utrpěli zranění,“ stojí dále v prohlášení.

Soul vyzval KLDR k rychlému vrácení zadržených cizinců

Jihokorejský prezident Mun Če-in dnes vyzval sousední Severní Koreu, aby rychle vrátila do domovských zemí zadržené občany Jižní Koreje a Spojených států. Učinil tak den poté, co v USA zemřel student Otto Warmbier, který se do USA vrátil po rok a půl trvajícím věznění v KLDR ve zuboženém stavu. Mun uvedl, že „je velmi politováníhodné, že Severní Korea nerespektuje lidská práva“. Soul se podle prezidentova mluvčího pokusí učinit vše pro návrat Jihokorejců zadržovaných totalitním režimem.

Europoslankyně chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vsi

Celé syrské vesnice by chtěla do zemí ve východní části Evropské unie přesídlit německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová. Mohlo by to usnadnit integraci uprchlíků, uvedla v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung. Kellerová navrhla, aby se například do Lotyšska neposílali jednotliví uprchlíci, ale vždy celé vesnice. „Ten nápad se syrskou vesnicí je jednou z možností, která by se dala využít. Například v případě, když uprchlíci nechtějí jít do některé země, protože v ní nejsou žádní jiní uprchlíci," uvedla Kellerová.