3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Rodina muže, který najel v Londýně do skupiny lidí před mešitou, je z jeho činu v šoku. „Musel se zbláznit, nikdy se jako extremista neprojevoval," říkají příbuzní. Jižní Korea vyzvala k navrácení občanů USA a Jižní Koreje, kteří jsou zadržováni severokorejským režimem. Co dalšího se ve světě děje právě teď? 

Rodina muže, který najel v Londýně do muslimů, je v šoku

Rodina pachatele pondělního teroristického útoku na severu Londýna je z činu svého příbuzného v šoku, obětem útoku i jejich rodinám vyjádřila soustrast. Sedmačtyřicetiletý Darren Osborne najel v noci dodávkou do skupiny muslimů nedaleko velké mešity ve čtvrti Finsbury Park. „Jsme strašně šokovaní, je to neuvěřitelné, stále jsme to pořádně nedokázali vstřebat,“ uvedli v prohlášení matka, sestra a neteř Darrena Osbornea. „Celým srdcem jsme s těmi, kdo utrpěli zranění,“ stojí dále v prohlášení.

Soul vyzval KLDR k rychlému vrácení zadržených cizinců

Jihokorejský prezident Mun Če-in dnes vyzval sousední Severní Koreu, aby rychle vrátila do domovských zemí zadržené občany Jižní Koreje a Spojených států. Učinil tak den poté, co v USA zemřel student Otto Warmbier, který se do USA vrátil po rok a půl trvajícím věznění v KLDR ve zuboženém stavu. Mun uvedl, že „je velmi politováníhodné, že Severní Korea nerespektuje lidská práva“. Soul se podle prezidentova mluvčího pokusí učinit vše pro návrat Jihokorejců zadržovaných totalitním režimem.

Europoslankyně chce do východní Evropy přesídlit celé syrské vsi

Celé syrské vesnice by chtěla do zemí ve východní části Evropské unie přesídlit německá europoslankyně za stranu Zelených Ska Kellerová. Mohlo by to usnadnit integraci uprchlíků, uvedla v rozhovoru poskytnutém listu Neue Osnabrücker Zeitung. Kellerová navrhla, aby se například do Lotyšska neposílali jednotliví uprchlíci, ale vždy celé vesnice. „Ten nápad se syrskou vesnicí je jednou z možností, která by se dala využít. Například v případě, když uprchlíci nechtějí jít do některé země, protože v ní nejsou žádní jiní uprchlíci," uvedla Kellerová.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.