Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Vrcholní představitelé členských států Evropské unie se sešli na neformálním summitu na Maltě, aby probrali, jakým způsobem postupovat v pokračující migrační krizi. Politici se shodli, že bude důležité pomoci Libyi, která se už několik let zmítá ve stavu bezvládí. Co dalšího se děje právě teď?

Summit na Maltě

Vrcholní představitelé členských států Evropské unie se na neformálním summitu na Maltě shodli na dalším postupu v probíhající migrační krizi ve Středomoří. Nejdůležitější je podle jejich názoru stabilizace politické situace v Libyi. Unie současně slíbila, že ve spolupráci s Úřadem vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR) zajistí odpovídající přijímací zařízení a podmínky pro migranty přímo v Libyi. Současně chce Evropa pomoci Libyi chránit její jižní hranici a pobřeží. Podpořit chce také Mezinárodní organizaci pro migraci v jejím programu dobrovolných návratů.

Pořadatel LOH 2024

Do dnešní uzávěrky stačila tři města podat všechny dokumenty potřebné k tomu, aby se mohla ucházet o pořadatelství Letních olympijských her v roce 2024. Hry se tak mohou konat v Los Angeles, v Paříži nebo v Budapešti. O tom, kdo nakonec olympiádu skutečně uspořádá, rozhodne Mezinárodní olympijský výbor na jednání v Limě 13. září tohoto roku. Mezitím navštíví zvláštní komise výboru všechny kandidující města a vypracuje následně hodnotící zprávu.

Útok v Paříži

Voják hlídkující u pařížského paláce Louvre se v dopoledních pátečních hodinách střetl s útočníkem, který jej a jeho kolegu napadl mačetou. Podle svědků přítomných na místě útočník při činu křičel „Alláhu akbar.“ Francouzský prezident Francois Hollande a premiér Bernard Cazeneuve se shodli, že incident vykazuje jasné známky teroristického útoku. Útočník měl u sebe dvě zavazadla, která zkoumali pyrotechnici, výbušniny ale nenašli.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek