3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď | info.cz

Články odjinud

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Donald Trump bude ve Spojených státech jednat s čínským prezidentem. USA dnes také uvedly, že nevylučují vojenskou reakci na úterní útok v Sýrii, který otřásl světem. Turecko na základě pitev potvrzuje, že lidé umírali po zásahu toxickým plynem. Co se dnes dělo za českými hranicemi?

Donlad Trump se sejde s čínským protějškem

Čínský prezident Si-Ťin Pching zahájil dvoudenní oficiální návštěvu Spojených států. Americký prezident svůj čínský protějšek pohostí v soukromé rezidenci na Floridě, do Bílého domu se tak Si-Ťin Pching během návštěvy nepodívá. Prezidenti dvou světových velmocí by měli jednat o situaci v Severní Koreji nebo o vzájemných obchodních vztazích.

V Sýrii byly použity chemické zbraně, potvrdilo Turecko

Turecký ministr spravedlnosti Bekir Bozdag oznámil, že pitvy provedené na obětech úterního útoku v provincii Idlib potvrdily, že příčinou úmrtí nejméně stovky lidí byly chemické zbraně. Víc než tři desítky obětí totiž byly po útoku převezeny přes hranice do sousedního Turecka. Kvůli vysokému počtu obětí kapacita nemocnic v Idlibu nestačila. Z chemického útoku Bozdag obvinil syrskou vládu, která se tomu ale brání. V dnešním prohlášení syrské ministerstvo zahraničí uvedlo, že armáda „nemá a nebude používat chemické zbraně proti vlastním lidem ani teroristům“. Spojené státy nevyloučily vojenskou reakci.

Slovenské armádě ze skladu zmizela munice

Větší počet ručních a protitankových granátů zmizel ze skladu slovenské armády v Trenčíně. Ministr obrany Peter Gajdoš proto nařídil plošnou kontrolu všech muničních skladů. „Nařídil jsem sérii opatření včetně fyzické inventarizace materiálu ve všech centrálních muničních skladech i ve skladech u jednotlivých útvarů a zařízení. Každá bedna se musí otevřít a zkontrolovat,“ uvedl Gajdoš. Ministr obrany odmítl novinářům upřesnit počty chybějícího materiálu, podle televize Markíza však zmizelo 11 střel s ničivým účinkem a 80 granátů. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud