3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

V centru Londýna překazila policie možný teroristický útok. Ruská výzvědná loď se srazila v Černém moři s jiným plavidlem a potopila se. Co dalšího se dnes dělo za českými hranicemi? 

V Londýně překazili možný teroristický útok

Britská policie zasahovala v centru Londýna, kde zadržela ozbrojeného muže. Incident se odehrál v těsné blízkosti sídla premiérky a parlamentu. Muž měl u sebe batoh a v něm zřejmě nejméně dva nože. Nikoho nezranil, chystal se prý ale zaútočit. Bezpečnostní složky v Londýně jsou v pohotovosti od březnového teroristického útoku na Westminsterském mostě a u parlamentu.

Ruská výzvědná loď ztroskotala v Černém moři

Výzvědná loď ruské armády Liman se v černém moři srazila s obchodním plavidlem plujícím pod vlajkou afrického Toga, přibližně 40 kilometrů severozápadně od Bosporského průlivu. Ruská loď se potopila, všech 78 členů posádky zachránila turecká pobřežní hlídka. Loď podle ruských médií počátkem roku působila ve Středozemním moři.

Le Penová Evropský parlament obrala o 135 milionů

Evropský parlament tvrdí, že europoslankyně a kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová mu způsobila škody až pět milionů eur (135 milionů Kč). Peníze si měla kontroverzní politička přisvojit v rámci fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků jako poslaneckých asistentů, tvrdí agentura AFP. Europarlament ve středu zahájil proceduru, jež by mohla vést ke zrušení imunity poslankyně, Le Penová však úřední výzvy ignoruje právě s odvoláním na svou imunitu.

 

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.