Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

V centru Londýna překazila policie možný teroristický útok. Ruská výzvědná loď se srazila v Černém moři s jiným plavidlem a potopila se. Co dalšího se dnes dělo za českými hranicemi? 

V Londýně překazili možný teroristický útok

Britská policie zasahovala v centru Londýna, kde zadržela ozbrojeného muže. Incident se odehrál v těsné blízkosti sídla premiérky a parlamentu. Muž měl u sebe batoh a v něm zřejmě nejméně dva nože. Nikoho nezranil, chystal se prý ale zaútočit. Bezpečnostní složky v Londýně jsou v pohotovosti od březnového teroristického útoku na Westminsterském mostě a u parlamentu.

Ruská výzvědná loď ztroskotala v Černém moři

Výzvědná loď ruské armády Liman se v černém moři srazila s obchodním plavidlem plujícím pod vlajkou afrického Toga, přibližně 40 kilometrů severozápadně od Bosporského průlivu. Ruská loď se potopila, všech 78 členů posádky zachránila turecká pobřežní hlídka. Loď podle ruských médií počátkem roku působila ve Středozemním moři.

Le Penová Evropský parlament obrala o 135 milionů

Evropský parlament tvrdí, že europoslankyně a kandidátka na francouzskou prezidentku Marine Le Penová mu způsobila škody až pět milionů eur (135 milionů Kč). Peníze si měla kontroverzní politička přisvojit v rámci fiktivního zaměstnávání svých spolustraníků jako poslaneckých asistentů, tvrdí agentura AFP. Europarlament ve středu zahájil proceduru, jež by mohla vést ke zrušení imunity poslankyně, Le Penová však úřední výzvy ignoruje právě s odvoláním na svou imunitu.