Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

3 důležité věci ze světa, které se dějí právě teď

Švédsko zastavilo stíhání Juliana Assange. Neznamená to ale, že by mohl opustit ekvádorskou ambasádu v Londýně, kde se roky skrývá. Úřady v USA uvedly, že je pro ně zatčení Assange nadále prioritou. Co dalšího by vám dnes nemělo uniknout?

Švédsko zastavuje stíhání Juliana Assange

Švédská prokuratura zastavila předběžné vyšetřování zakladatele serveru WikiLeaks Juliana Assange v případu údajného znásilnění. Australan, který se kvůli stíhání v posledních letech skrýval na ekvádorské ambasádě v Londýně, však stále azyl opustit nemůže. Londýnská policie obratem uvedla, že pokud Assange opustí ekvádorskou ambasádu, bude zatčen. Eminentní zájem o něj nadále mají USA.

Trumpova první zahraniční cesta povede do Saudské Arábie

V kampani se do Saúdské Arábie opíral, co to šlo, nyní však americký prezident Donald Trump právě do této země zamíří na první zahraniční cestu. To je pro komentátory poměrně překvapivé, již od dob Ronalda Reagana míří prezidenti nejdříve do sousedních zemí - Kanady nebo Mexika. Trump ale dokazuje, že je nepředvídatelný snad v každém ohledu.

USA vyslaly ke Korejskému poloostrovu další letadlovou loď

Spojené státy vyslaly poblíž Korejského poloostrova druhou letadlovou loď USS Ronald Reagan, uvedla zpravodajská stanice CNN. Loď se tam připojí k dalšímu plavidlu třídy Nimitz, které v oblasti již působí – lodi USS Carl Vinson. Obě budou v regionu, kde kvůli raketovým a jaderným aktivitám KLDR panuje zvýšené napětí, provádět společná cvičení. Předpokládá se také, že loď Reagan nakonec Vinsona v jeho misi u Korejského poloostrova vystřídá.

 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1