305 metrů a odvážná konstrukce. Londýnské City by mohlo mít novou nejvyšší budovu, podívejte se na ni | info.cz

Články odjinud

305 metrů a odvážná konstrukce. Londýnské City by mohlo mít novou nejvyšší budovu, podívejte se na ni

305 metrů a odvážná konstrukce. Londýnské City by mohlo mít novou nejvyšší budovu, podívejte se na ni
 

Londýnská metropole by mohla brzy mít novou dominantu. Mrakodrap navržený architekty Foster + Partners by stál hned vedle slavné budovy Gherkin (okurka) a se svojí neobvyklou strukturou a výškou 305 metrů by byl jenom o čtyři metry menší než the Shard, oficiálně nejvyšší budova ve Velké Británii. Nová budova by měla namísto kanceláří ukrývat spíše prostory pro vzdělávání.

Klíčovým prvkem celé budovy bude vzdělávací zařízení na vrcholu věže, které nabídne londýnským státním školám 20 tisíc míst za rok, aby „oživily historii a dynamiku města“. Projektanti, kteří se podíleli na návrhu, uvedli, že výstavba může začít v roce 2020 a hotovo by mohlo být už o pět let později.

Architekti slíbili minimální ekologickou stopu, využití skla nebo integrované fotovoltaické systémy. „Tulip jde v duchu Londýna, jako progresivního, dopředu myslícího města“ říká architekt Norman Foster, zakladatel Fostr + Partner. „Nabídne nezanedbatelné benefity pro obyvatele Londýna a návštěvníky jako kulturní a sociální značka s bezkonkurenčními vzdělávacími možnostmi pro budoucí generace,“ dodává tvůrce.

„Jsme přesvědčeni, že Londýn je globální metropole a jsme hrdí na to, že můžeme nabídnout našim žákům nejmodernější učebnu na obloze, aby ocenili londýnskou historii a dynamiku“ dodává sponzor celého projektu Jacob J. Safra.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud