Články odjinud

5 mrtvých po útoku v Mexiku. Střelec zabíjel v nočním klubu

5 mrtvých po útoku v Mexiku. Střelec zabíjel v nočním klubu

Nejméně pět lidí zabil a dalších 15 zranil zatím neznámý střelec v nočním klubu mexického letoviska Playa del Carmen na pobřeží Karibského moře. Podle místních úřadů jsou mezi zabitými čtyři cizinci, kteří pocházeli z Kanady, Itálie a Kolumbie.

Vyšetřovatelé vyslýchají svědky události, zatkli také několik podezřelých. Motiv zločinu je dosud nejasný. Střelba se odehrála v klubu Modrý papoušek ve chvíli, kdy se tam konal hudební festival.

Prokurátor Miguel Angel Pech později na tiskové konferenci upřesnil, že mezi oběťmi jsou dva Kanaďané, Ital a Kolumbijec. Do klubu patrně vstoupil jediný střelec, který rozpoutal přestřelku s jinou osobou, jež se už nacházela uvnitř. Ochranka festivalu se pokoušela střelbu ukončit, ale sama se ocitla pod palbou.

Podle Pecha nešlo o teroristický útok. Nicméně čtyři muži byli zastřeleni a jedna žena ušlapána v davu, kterého kvůli střelbě zachvátila panika. Z 15 raněných je jeden ve vážném stavu, dalších pět bylo po ošetření propuštěno domů.

V rámci vyšetřování byli podle různých zdrojů zatčeni tři či čtyři lidé, ale dosud není jisté, zda měli se střelbou něco společného.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud