Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

500 eur za absenci. Slovenský premiér dostal od soudu pokutu

500 eur za absenci. Slovenský premiér dostal od soudu pokutu

Slovenský premiér Robert Fico dostal od soudkyně jednoho z bratislavských soudů pokutu zhruba 5400 korun za to, že se bez omluvy nedostavil na dnešní líčení, při kterém měl vypovídat jako svědek, jak uvedl Denník N. 

Slovenský premiér Fico byl předvolán coby svědek v případu, ve kterém čelí občanský aktivista Martin Daňo obžalobě z pomluvy exministra dopravy Jána Počiatka. Daňo v minulosti Počiatka vyzval, aby podstoupil test na drogy.

V prohlášení Fico svou neúčast na líčení zdůvodnil pracovní cestou mimo Bratislavu a uvedl, že pokutu zaplatí, přestože lze proti pokutě podat stížnost.

"Protokol mou nepřítomnost, bohužel, telefonicky omluvil až během samotného líčení. Chci se omluvit, pořádkovou pokutu respektuji a samozřejmě zaplatím," napsal Fico v prohlášení, které ČTK poskytl jeho poradce Erik Tomáš.

Pokutou potrestala soudkyně podle listu Denníku N také Daňa, kterého zároveň vykázala z jednací místnosti. Nejprve šlo o sankci 500 eur (13 500 korun) za to, že Daňo v rozporu se zákonem používal v soudní síni kameru. Později dostal pokutu 800 eur (21 600 Kč), protože měl na krku zavěšenou ceduli s nápisem "Každý má právo na soudce, který v práci nepije".

Bratislavskému soudu se ve zmiňovaném případu podařilo doručit předvolání Ficovi až po opakovaných pokusech. Slovenská média již dříve uvedla, že jinému soudu a policii se dlouho nedařilo doručit Ficovi písemnost ve sporu, ve kterém po Ficovi požadovala omluvu expremiérka Iveta Radičová za jeho výroky, kterými Radičovou kromě jiného spojil s korupční aférou. Předloni Fico a Radičová u soudu nakonec uzavřeli smír.

  
 
Přejít na homepageVíce z kategorieZpět na začátek