Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

7 věcí, které zatím víme o pádu letadla s brazilskými fotbalisty

V Kolumbii se zřítilo letadlo, ve kterém cestoval brazilský prvoligový brazilský tým. Toto jsou zatím dostupné informace o havárii. 

1. V letounu cestovalo 77 lidí, mezi nimi 22 fotbalistů prvoligového brazilského týmu Chapecoense
2. Letadlo zmizelo z obrazovek radarů kolem půlnoci místního času, když se pokoušelo o nouzové přistání
3. Brazilská média nejdříve spekulovala o tom, že letadlu došlo palivo. Podle posledních zpráv ale pilot palivo vypustil, když zjistil, že nehoda je nevyhnutelná.
4. Fotbalisté cestovali z Bolívie do Kolumbie, kde měl v Medellínu hrát finále Jihoamerického poháru
5. Mezi přeživšími jsou tři fotbalisté Alan Rushel, Jackson Follmann a Helio Hermito Zampier. Dále přežil novinář Rafael Henzel  a dva členové posádky Erwin Tumiri a Ximena Suárezová. Brankář Marcos Danilo, který byl při příjezdu záchranářů naživu, Padilha podlehl svým zraněním v nemocnici. 
6. 71 cestujících podle kolumbijských úřadů při nehodě zemřelo

7. Záchranáři stále pátrají po přeživších. 

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1