Afghánským Džalálábádem otřásly exploze. Svědci hovoří o střelbě a rozmisťování min | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Afghánským Džalálábádem otřásly exploze. Svědci hovoří o střelbě a rozmisťování min

Afghánským Džalálábádem otřásly exploze. Svědci hovoří o střelbě a rozmisťování min

Východoafghánským městem Dželálábádem dnes otřásla série explozí a z míst, kde nim došlo, bylo také slyšet střelbu. Informovala o tom agentura Reuters bez zmínky o případných mrtvých či zraněných. Agentura AFP uvedla, že nejméně tři lidé jsou zraněni. Podle místních představitelů se terčem útoku stala kolej pro výuku porodních asistentek.

„V této chvíli byli tři zranění převezeni do nemocnice,“ sdělil mluvčí guvernéra provincie Nangarhár, jejíž metropolí je Dželálábád. Není však zřejmé, zda jsou mezi nimi ženy, které se výuky účastnily. Část asistentek byla podle mluvčího z napadené budovy evakuována.

„Po prvním výbuchu jsem slyšel tři další a viděl jsem, jak po ulici běží útočníci,“ sdělil podle AFP jeden ze svědků události.

Další muž potvrdil i střelbu. „Slyšel jsem výstřely a viděl útočníky, jak rozmísťují miny. Bezpečnostní síly je teď deaktivují,“ řekl tento svědek pod podmínkou zachování anonymity.

Jde o další z útoků, které se v posledních týdnech v Dželálábádu odehrály a vyžádaly si oběti na životech. Zatím se k němu nikdo nepřihlásil, ale v předchozích případech tak učinila teroristická organizace Islámský stát.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.