Američané nejvíce obdivují Obamu, ukázal průzkum. Mezi ženami uspěla Clintonová | info.cz

Články odjinud

Američané nejvíce obdivují Obamu, ukázal průzkum. Mezi ženami uspěla Clintonová

Bývalý prezident Barack Obama a někdejší uchazečka o tutéž funkci Hillary Clintonová jsou podle každoročního průzkumu agentury Gallup mužem a ženou, které Američané nejvíce obdivují. Obama se v čele žebříčku drží od roku 2008. Clintonová vyhrála již dvaadvacetkrát.

Exprezidenta Obamu podle ankety obdivuje 17 procent obyvatel Spojených států, jeho nástupce Donalda Trumpa za osobnost, která je nejvíce hodna jejich obdivu, označilo 14 procent respondentů. Prvním cizincem v žebříčku se s velkým odstupem na třetím místě stal papež František. Za obdivuhodnou osobnost jej považují tři procenta Američanů.

Do první dvanáctky nejobdivovanějších mužů se letos dostal například i senátor John McCain, podnikatelé Elon Musk a Bill Gates, izraelský premiér Benjamin Netanjahu či dalajláma.

Mezi ženami si v anketě nejlépe vedla bývalá první dáma, exministryně zahraničí a někdejší soupeřka Donalda Trumpa v boji o křeslo v Bílém domě Hillary Clintonová. Nejvíce si ji obdivuje devět procent respondentů. Jen o dva procentní body méně získala bývalá první dáma Michelle Obamová. Třetí příčku mezi ženami obsadila moderátorka Oprah Winfreyová.

Clintonová se do čela žebříčku nejobdivovanějších žen dostala po šestnácté v řadě, celkem v této anketě vyhrála již dvaadvacetkrát. Žádná jiná žena - ani muž - tolikrát v této anketě nevyhráli. Její aktuální zisk devíti procent je ale nejnižší od roku 2002.

Mezi jedenácti nejobdivovanějšími ženami je letos kromě prvních tří zmiňovaných třeba i německá kancléřka Angela Merkelová, britská královna Alžběta II., americká první dáma Melania Trumpová či manželka britského následníka trůnu Williama vévodkyně Kate.

Průzkum agentura Gallup provedla na vzorku více než tisíce dospělých Američanů. Uvádět mohli pouze žijící osobnosti.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud