Americké námořnictvo se bude kvůli nehodám torpédoborců soudit se svými kapitány | info.cz

Články odjinud

Americké námořnictvo se bude kvůli nehodám torpédoborců soudit se svými kapitány

Americké námořnictvo hodlá obžalovat z trestného činu několik členů mužstva včetně velitelů dvou amerických vojenských lodí, které se loni srazily s jinými plavidly. Při nehodách přišlo o život 17 námořníků. Velitelé plavidel jsou obviněni ze zanedbání povinností, ohrožení lodě a ze zabití, informoval mluvčí námořnictva.

Podle vyšetřovatelů se dalo oběma nehodám předejít. Námořnictvo už kvůli incidentům odvolalo osm svých představitelů včetně velitele 7. flotily viceadmirála Josepha Aucoina a dalších velitelů, kteří sloužili v Tichém oceánu.

Loni v červnu se torpédoborec Fitzgerald u Japonska srazil s obchodní lodí a o život přišlo sedm námořníků. Později v srpnu pak další torpédoborec John S. McCain narazil v singapurských pobřežních vodách do ropného tankeru. Při tomto neštěstí se zabilo deset námořníků. První lodi velel Bryce Benson, druhé Alfredo Sanchez.

Námořnictvo oznámilo, že vznese tři druhy obžalob proti čtyřem členům velení lodě Fitzgerald, mezi nimiž bude Benson. Při nehodě byl zraněn, ale podle vyšetřovatelé opustil před kolizí lodní můstek. V případě druhého plavidla čelí obvinění Sanchez a jeden poddůstojník.

Námořnictvo ve své listopadové zprávě uvedlo, že příčnou nehod bylo pochybení velitelů, kteří zavčas nerozpoznali nebezpečí, a také špatně připravené posádky. Další zpráva obsahuje doporučení k nápravě, mezi nimiž je kvalitnější výcvik námořníků, školení v navigaci a zlepšení režimu, který zajistí námořníkům více spánku a omezí stres. 

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud