Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Americký torpédoborec se u Japonska srazil s remorkérem. Tentokrát to odnesly jen „plechy“

Americký torpédoborec se u Japonska srazil s remorkérem. Tentokrát to odnesly jen „plechy“

Americký torpédoborec USS Benfold byl u japonských břehů při kolizi s remorkérem lehce poškozen, incident se stal během nácviku vlečení. Dnes to oznámilo americké námořnictvo. Pro tichomořskou flotilu Spojených států je to v letošním roce další nehoda, která se tentokrát obešla bez zraněných.

Nynější nehoda se stala v Sagamském zálivu na východním pobřeží středního Japonska. Komerčnímu remorkéru během cvičení vysadil pohon a plavidlo nesené proudem následně vrazilo do torpédoborce. Ten podle námořnictva ze srážky vyvázl s minimálními škodami. Jejich rozsah s výjimkou odřeniny na boku námořnictvo neupřesnilo.

„Benfold zůstává na moři, o svůj pohon nepřišel,“ uvedlo námořnictvo s tím, že japonský remorkér do přístavu v Jokosuce odtáhlo jiné plavidlo.

Letos bylo při srážkách postiženo několik lodí americké tichomořské flotily. Ta nejtragičtější se stala v srpnu u Singapuru, kde se torpédoborec USS John McCain střetl s ropným tankerem, tehdy zahynulo deset amerických námořníků. V červnu zahynulo sedm Američanů, když se u Jokosuky torpédoborec USS Fitzgerald srazil s kontejnerovou lodí.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link