Američtí vojáci na hranicích s Mexikem zůstanou do konce září. Stále můžou použít zbraně | info.cz

Články odjinud

Američtí vojáci na hranicích s Mexikem zůstanou do konce září. Stále můžou použít zbraně

Americká armáda ponechá do konce září na mexické hranici vojáky pomáhající chránit americké území před průniky migrantů. S odvoláním na Pentagon o tom informovala agentura Reuters, podle níž je na hranicí nasazeno zhruba 2350 vojáků.

Prodloužení mise schválil na žádost amerického ministerstva vnitřní bezpečnosti někdejší náměstek ministra obrany Patrick Shanahan, který resort po odchodu Jamese Mattise od 1. ledna dočasně vede.

Vojáci měli původně pohraničníkům a imigračním úředníkům pomáhat například budováním bariér, které mají zabránit průniku migrantů na americké území. Americký prezident Donald Trump jim však později rozšířil pravomoci, takže k ochraně pohraniční služby mohou v případě nutnosti použít střelné zbraně.

Trumpova bariéra

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Články odjinud