Anonym rozesílá po mnichovských školkách dopisy se svastikou. Dětem vyhrožuje otravou | info.cz

Články odjinud

Anonym rozesílá po mnichovských školkách dopisy se svastikou. Dětem vyhrožuje otravou

Anonym rozesílá po mnichovských školkách dopisy se svastikou. Dětem vyhrožuje otravou
 

Německá policie v týdnu zvýšila dohled nad mnichovskými školkami. K mimořádným opatřením se uchýlila po sérii dopisů, které vyhrožují židovským a muslimským dětem. V některých z nich nechyběla ani svastika.

Rodiče tento týden rozrušila informace o tom, že do ústavů, které děti navštěvují, chodí anonymní výhružky. Ani omylem se ale nejednalo o jeden ojedinělý případ. Dopis dostalo rovnou 16 předškolních zařízení a středisek denní péče. Podle mnichovské policie některé z dopisů obsahovaly svastiky nebo rasistická a antisemitská hesla.

Děti, které původem nepochází z Německa, byly v dopisech označovány jako „biologický odpad“ nebo „špína z Blízkého východu“, který by se měla „deportovat nebo střílet“. Ředitel jednoho zařízení serveru Die Welt prozradil, že autor dopisů požaduje, aby všechny děti židů, muslimů a imigrantů byly z těchto středisek vyloučeny. Pokud prý požadavek nesplní, hrozí útokem pomocí kamionu nebo otravou dětí.

Mnichovská policie v současné době řeší 31 podobných dopisů. Ty dorazily nejen na úřady, ale také právníkům, církevním organizacím nebo do médií. Čestnost dopisů, které přišly do školek, ale policii donutila situaci řešit. A tak nad všemi zařízeními zvýšila dohled.

Policie se navíc domnívá, že všechny dopisy napsala jedna osoba, stejně tak ale veřejnost uklidnila, že nenašla sebemenší náznak toho, že by osoba chtěla činy, kterými vyhrožuje, opravdu spáchat. Přesto se ale celým případem důkladně zabývá.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud