Atentátník z Berlína radikalizoval i svoji přítelkyni. Její vyjádření nahání husí kůži | info.cz

Články odjinud

Atentátník z Berlína radikalizoval i svoji přítelkyni. Její vyjádření nahání husí kůži

Anis Amri, atentátník z Berlína, udržoval pravidelný telefonický kontakt se švýcarskou konvertitkou. Dokonce mluvili o svatbě. Žena je dcerou Švýcara a Thajky a v roce 2015 přijala islám. Od té doby se očividně radikalizovala. Po útocích v Berlíně napsala na Facebook, že necítí žádnou lítost, protože Západ také nelituje Syřany a oběti ruského a amerického teroru.

Konvertitka odpověděla novinářům na Facebooku, že spolu chatovali a telefonovali si a vyměnili se fotky. Amri ji povídal, že to mají muslimové v Německu těžké, že se cítí osamělý a chybí mu rodina, informoval o tom Tagesanzeiger.

Chtěl se s ní několikrát setkat. Švýcarka se domnívá, že ji chtěl požádat o ruku. Dříve už toto téma řešili. Před Vánocemi se jí opět ozval a chtěl ji vidět. Nemohla si ovšem vzpomenout, zda to bylo před nebo po útoku.

Přestože od té doby, co přijala islám se na fotkách na Facebooku objevuje pouze zahalená v barevných šátcích, její oči stále lákají mnoho mužů z řad džihádistů a salafistů. Žena dokonce mluví o teroru ze strany mužů, kteří si ji chtějí vzít.

Konvertitka si je vědoma toto, že je v hledáčku tajných služeb a to nejen díky jejím stykům s Anisem Amrim. Na předvánoční teroristický útok v Berlíně má svůj názor. Neumí si představit, že by její milý něco takového mohl udělat a dokonce ani nevěří, že se útok doopravdy stal. Policista v Itálii zastřelil podle ní nevinného člověka.

Švýcarka také věří konspiračním teoriím. Podle ní za teroristickými útoky nestojí radikální islamisté, ale muži z řad západních tajných služeb nebo lidé, kteří nenávidí islám. Na Facebooku se zmínila, že by chtěla zemřít mučednickou smrtí. Jakou, to ale neřekla. Prý to nechá na Alláhovi.  

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud