Články odjinud

Autobus se v Himálaji zřítil do hlubin, desítky školáků jsou po smrti

Autobus se v Himálaji zřítil do hlubin, desítky školáků jsou po smrti
 

Nejmíň 27 školáků a několik dospělých zemřelo při havárii autobusu na úpatí Himálaje v severoindickém státu Himáčalpradéš. Vracel se s dětmi domů po vyučování, řidič ale na okraji rokle nezvládl řízení a zřítil se s vozem ze srázu dolů.

Podle agentury AP jel řidič příliš rychle, na okraji rokle ztratil na autobusem kontrolu a ten spadl do 60metrové hloubky. Indická média uvádějí, že prvotní bilance nemusí být konečná. Ve zdemolovaném autobusu byly stále uvězněné děti a záchranáři i místní se k ním snažili neúspěšně dostat.

Děti byly studenty soukromé školy ve městě Nurpur, jež leží u hranic s Pákistánem, zhruba 260 kilometrů severozápadně od metropole státu Simla.

K Indii každoročně dochází k nejvíce smrtelným dopravním nehodám na světě, napsala agentura Reuters. V roce 2015 zde v důsledku dopravních nehod zemřelo téměř 150.000 lidí.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud