Babiš chce v Davosu prezentovat Česko jako inovativní zemi. Jednat bude i s šéfem Applu | info.cz

Články odjinud

Babiš chce v Davosu prezentovat Česko jako inovativní zemi. Jednat bude i s šéfem Applu

Premiér Andrej Babiš přijíždí do švýcarského alpského střediska Davosu, kde se zúčastní závěrečných dvou dní jednání Světového ekonomického fóra. Dnes ho čeká mimo jiné jednání s šéfem společnosti Apple Timem Cookem. Na fóru také vystoupí generální tajemník OSN António Guterres nebo generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg.

Český premiér zahájí svůj program jednáním s brazilským prezidentem Jairem Bolsonarem. Další bilaterální schůzky věnuje představitelům předních světových technologických společností, kromě Cooka má naplánované setkání s viceprezidentem IBM Martinem Schroeterem a se šéfem komunikační firmy AT&TJohnem Donovanem. Babiš hodlá v Davosu prezentovat Česko jako inovativní zemi se zájmem o rozvoj moderních technologií.

Světové ekonomické fórum se koná každý rok a je pro světové politické a ekonomické elity příležitostí k diskusi o nejnaléhavějších problémech dnešního světa. Babiš se ho účastnil i loni. Hlavními tématy letošního čtyřdenního setkání jsou globalizace a čtvrtá průmyslová revoluce.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí prvního dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí druhého dílu

Články odjinud