Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bankovní machinace a daňové podvody: Manafort odmítl další obvinění, cítí se nevinný

Bankovní machinace a daňové podvody: Manafort odmítl další obvinění, cítí se nevinný

Paul Manafort, bývalý šéf  volebního štábu Donalda Trumpa, ve čtvrtek před soudem ve Virginii odmítl uznat vinu v dalších kriminálních kauzách, které se týkají bankovních machinací a daňových podvodů. Obvinil ho zvláštní vyšetřovatel FBI Robert Mueller, který pátrá po důkazech o ruském vměšování do amerických prezidentských voleb v roce 2016.

Už minulý týden se Manafort před stejným soudem označil za nevinného v případu praní špinavých peněz a utajování lobbistických aktivit ve prospěch bývalého proruského ukrajinského prezidenta Viktora Janukovyče. Soud, který bude posuzovat vinu v těchto kauzách, je naplánován na září.

Souběžné obvinění z bankovních a daňových podvodů, které dnes Manafort odmítl přiznat, bude virginský soud projednávat v červenci.

Minulý týden se ke lhaní vyšetřovatelům FBI a ke spiknutí s cílem poškodit Spojené státy přiznal dlouholetý Manafortův spolupracovník Rick Gates, který působil v Trumpově volebním štábu jako Manafortův zástupce. Zavázal se ke spolupráci s prokurátory, což Manafort dlouhodobě odmítá.

Další z bývalých blízkých spolupracovníků Donalda Trumpa Corey Lewandowski ve čtvrtek podstoupil slyšení ve výboru Sněmovny reprezentantů pro tajné služby, který souběžně s FBI vede vlastní vyšetřování údajných ruských zásahů do amerických voleb. Lewandowski vedl Trumpův volební štáb půldruhého roku, než byl v červnu 2016 vyhozen po hádce s kolegy. Čtvrteční slyšení ve Sněmovně reprezentantů, které Lewandowski absolvoval i v lednu, bylo neveřejné.

 

Kdo je Andrej Babiš mladší? Bývalý pilot, který se přes únos na Krym dostal až do Švýcarska

Kolem osoby Andreje Babiše juniora a jeho údajného únosu na Krym se zatím objevuje více otázek než odpovědí. Informací o synovi českého premiéra a šéfa hnutí ANO ve veřejném prostoru příliš není. Projděte si alespoň základní údaje o jeho životě.

Podle reportáže novinářů ze Seznam Zpráv, kteří s Babišem mladším osobně mluvili, žije dnes politikův syn ve Švýcarsku a drží místní občanství. Před několika měsíci se ocitl podle svých slov nedobrovolně na Krymu, kam ho měl odvést spolupracovník premiéra Babiše Petr Protopopov. Podle Babiše mladšího chtěl premiér, aby jeho syn po zahájení trestního stíhání v kauze Čapí hnízdo zmizel.

Link

Dita Protopopová a její posudek

Šéf hnutí ANO tvrdí, že je jeho syn „psychicky nemocný, bere léky, musí být pod dohledem a žije s matkou ve Švýcarsku“. Na záběrech Seznam Zpráv je opravdu vidět i někdejší Babišova manželka.

Situace ohledně psychického stavu Babiše mladšího ale není úplně jasná. „Posudek“ před časem sepsala lékařka Dita Prototopopová, která za hnutí ANO kandidovala v Praze 8.

5350772:article:true:true:true

Bývalý pilot, který náhle psychicky onemocněl

Podle iRozhlas.cz policisté hodnotí „výmluvu“ Babiše mladšího na zdravotní stav jako účelovou a obstrukční. Odkazují se přitom na to, že ještě nedávno vykonával profesi pilota civilního dopravního letadla Boeing 737. Podle iRozhlas.cz si policisté tento fakt ověřili u Úřadu civilního letectví.

Babiš mladší létal pro společnost Travel Service, z níž měl být podle zpráv médií – například týdeníku Aha! - vyhozen.

Z médií lze ještě vyčíst, že si Babiš junior před několika lety pořídil dům na kraji Prahy za necelých třináct milionů korun. Konkrétně šlo o vilu v pražských Ďáblicích.Link

Nemocná má být údajně i sestra Adriana Bobeková

Prvorozený syn šéfa hnutí ANO se narodil v roce 1983 politikově první manželce Beatě, rozené Adamovičové. Pár má společně ještě dceru Adrianu. Se svou současnou manželkou Monikou má premiér další dvě děti: dceru Vivien a syna Frederika.

Babiš junior i jeho starší sestra figurují ve vyšetřování kauzy Čapí hnízdo. Andrej Babiš v pondělí zopakoval, že psychickými problémy trpí i jeho dcera Adriana Bobeková, konkrétně má jít v jejím případě o bipolární poruchu.

Andrej Babiš mladší: Můj otec chtěl, abych zmizel. Kvůli Čapímu hnízdu mě drželi na Krymu>>>

ONLINE Syn i dcera jsou nemocní, brání se Babiš. Kvůli Čapímu hnízdu chtějí jeho demisi. Sledujte zde>>>

37867