Během loňského roku došlo v Německu k 2200 útokům na migranty, o třetinu méně než v roce 2016 | info.cz

Články odjinud

Během loňského roku došlo v Německu k 2200 útokům na migranty, o třetinu méně než v roce 2016

Loni došlo v Německu k 2219 útokům na žadatele o azyl a jejich ubytovací zařízení. Oproti roku 2016 klesl počet útoků o více než třetinu. S odvoláním na aktuální data ministerstva vnitra o tom dnes informovaly noviny mediální skupiny Funke.

V 1906 případech se loni stali terčem útoku přímo žadatelé o azyl, v 313 případech se pachatelé zaměřili na budovy, ve kterých jsou migranti ubytováni. Zranění celkem utrpělo více než 300 osob.

Povaha registrovaných útoků se značně liší. Sahá od poškozování majetku až po násilné trestné činy včetně ublížení na zdraví, žhářství či bombových útoků. Už loni v této souvislosti policie uvedla, že u naprosté většiny případů bylo motivem útoku extrémně pravicové smýšlení pachatele či pachatelů.

Za meziročním snížením počtu útoků by podle DPA mohl stát mimo jiné pokles počtu lidí, kteří do Německa přicházejí, aby žádali o udělení azylu. V roce 2015 do země přišlo 890.000 migrantů, předloni spolkové úřady registrovaly zhruba 280.000 běženců a loni ještě o téměř sto tisíc méně.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Game of Thrones s08e03 - shrnutí 3. dílu

Game of Thrones s08e04 - shrnutí 4. dílu

Články odjinud