Během silvestrovských oslav v Londýně byli ubodáni čtyři mladí lidé | info.cz

Články odjinud

Během silvestrovských oslav v Londýně byli ubodáni čtyři mladí lidé

Během silvestrovských a novoročních oslav byli v Londýně při čtyřech různých incidentech ubodáni čtyři lidé, další pobodaný muž je v kritickém stavu. Oběti byly ve věku od 17 do 20 let, informovala dnes zpravodajská stanice BBC s odvoláním na policii. V souvislosti s jedním z těchto útoků bylo zatčeno pět podezřelých.

Velitel londýnské policie Neil Jerome uvedl, že valná většina lidí v britské metropoli příchod nového roku slavila v klidu a bez narušování veřejného pořádku, za což Londýňanům i turistům poděkoval. "Nicméně vyskytly se skupinky, které zvolily násilí a jejichž činy mají tragické následky," řekl dnes Jerome.

Smrtelné incidenty se staly ve čtyřech čtvrtích britského hlavního města od nedělního dopoledne do dnešních brzkých ranních hodin. Policie sdělila, že oběťmi jsou muži ve věku 17, 18 a 20 let, a vyzvala případné svědky, aby se jí přihlásili.

Podle dřívějších informací metropolitní policie vzrostl počet útoků nožem v Londýně v loňském roce o 15 procent. Často jde právě o mladé lidi i nezletilé. Podle britského deníku Daily Mail bylo za posledních dvanáct měsíců v Londýně včetně dnešních dvou teenagerů zavražděno 26 osob ve věku pod 20 let, z toho dvacet zemřelo po útoku nožem. O rok dříve podlehlo bodným zraněním 12 osob mladších 20 let.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna ve 3 hodiny ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Game of Thrones s08e01 - shrnutí 1. dílu

Game of Thrones s08e02 - shrnutí 2. dílu

Články odjinud