Běloruská kráska dostala i ruského vicepremiéra. Teď ji zatkli v Thajsku, pořádala sexuální kurzy | info.cz

Články odjinud

Běloruská kráska dostala i ruského vicepremiéra. Teď ji zatkli v Thajsku, pořádala sexuální kurzy

Běloruská kráska dostala i ruského vicepremiéra.  Teď ji zatkli v Thajsku, pořádala sexuální kurzy
 

Thajská policie zadržela skupinu devíti Rusů a obvinila je z nezákonného podnikání. Oznámil to thajský list The Nation. Informace vzbudila pozornost ruských novinářů, protože mezi zatčenými je Anastasija Vašukevičová, běloruská prostitutka, která pod jménem Nasťa Rybka figuruje ve skandálu kolem ruského vicepremiéra Sergeje Prichoďka a miliardáře Olega Děripasky.

Vašukevičová a dalších osm Rusů podle The Nation v thajském letovisku Pattája organizovali kurzy sexuálního tréninku, aniž k tomu měli úřední povolení. Thajský list očekává, že skupině bude vyměřena pokuta a bude vyhoštěna z Thajska. Při přitěžujících okolnostech může být ale sazba za ilegální podnikání až dva roky vězení, uvádí The Nation.

Ruský protikorupční aktivista Alexej Navalnyj nedávno na internetu zveřejnil sérii fotografií a videí, jak Prichoďko a Děripaska před dvěma lety na jachtě u norských břehů trávili volný čas v přítomnosti prostitutek včetně Vašukevičové. Chování Prichoďka, jednoho z nejmocnějších mužů Kremlu, označil Navalnyj za korupční, protože Děripaska vicepremiéra na své jachtě hostil a zajistil mu kromě letecké dopravy i eskortní služby.

Navalnyj částečně vycházel ze svědectví Vašukevičové, která o svých zážitcích na jachtě ruského miliardáře dokonce napsala knihu. Děripaska podal před dvěma týdny na Nasťu Rybku žalobu pro porušení soukromí. Ruská dozorová internetová agentura Roskomnadzor nechala zablokovat přístup ke všem webovým stránkám, kde se informace Navalného objevily.

Kreml skandál kolem Prichoďka veřejně nekomentoval. Vicepremiér má na starosti administrativní chod ruské vlády. Jeho specialitou je zahraniční politika, kde má podle Navalného větší slovo než ministr zahraničí Sergej Lavrov.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud