Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bizarní populistka popírá existenci Rakouska. Každý máte tajný účet s miliardami, tvrdí davům fanoušků

Bizarní populistka popírá existenci Rakouska. Každý máte tajný účet s miliardami, tvrdí davům fanoušků

Nárůst popularity zástupců krajních směrů politiky a nejrůznějších populistů se nevyhnul ani našim jižním sousedům. V Rakousku se podařilo získat silnou oblibu skutečně bizarní osobnosti. Monika Ungerová hlásá na první pohled nesmysly, její politická ideologie míchá prvky známé od extrémní pravice s ultralevicovými elementy, přesto jí naslouchaly tisíce lidí. Alespoň předtím, než skončila ve vězení.

Německo má svou obskurní figuru v nacistickém druidovi Burghardovi, který připravoval teroristický útok, v Rakousku se na výsluní dostala Monika Ungerová, samozvaná prezidentka Rakouského svazu. Jakkoliv se na první pohled může zdát, že ideje, které hlásá, jsou absolutně šílené, v průběhu působení se jí podařilo získat 1.500 oddaných následovníků a úřady odhadují, že dalších více než 20 tisíc lidí s ní sympatizuje.

Společně protestují především proti existenci rakouského státu. Země podle nich fakticky není, to, co existuje na území jižně od českých hranic, je podle Ungerové firma, která veškeré své zisky posílá do Washingtonu. Rakousko je z jejího pohledu od roku 1918 okupovaným územím, za neplatné pak popírači považují všechny zákony zavedené po roce 1945.

Monika Ungerová si příznivce získávala postupně, když pilně objížděla Rakousko. Zajímavým fenoménem pak je, na co se jí podařilo zlákat stoupence. „Vy všichni máte deset miliard eur,“ zaznamenal její slova z vystoupení v městysu Purgstall magazín Profil. Překvapeným přítomným následně vysvětlila, že skutečně úplně každý na tomto světě vlastní účet s deseti miliardami eur, ovšem politici to před lidmi tají.

Bývalá spolustranice prezidentského kandidáta Norberta Hofera jde ještě dál. Lidem slibuje, že už nikdy díky svým utajeným penězům nebudou muset pracovat. Sama skutečně nepracuje, ale pobírá podporu od rakouského státu, přestože se podle jejího učení řece jedná o neexistující instituci.

Rakušanům nabízí pohádkové řešení: Pokud nechcete platit daně, pokuty a další výdaje, přidejte se k Rakouskému svazu. Za vystavení diplomatického pasu, ukazujícího příslušnost k jejímu „vzdorostátu“ si Ungerová účtovala padesát eur. Ty prý mířily rovnou do tajemné svazové kasy, která se podle slov lídryně rozhodně nenachází v žádné bance. To je nesjpíš skutečně pravda, jak ukazuje probíhající policejní vyšetřování, které se zabývá i podezřením z podvodu.

Minulý týden bylo totiž v rámci rozsáhlé policejní razie zatčeno šestadvacet vůdců Rakouského svazu včetně samozvané a údajně neodvolatelné prezidentky Moniky Ungerové. Skupině se kromě podněcování k občanským nepokojům klade za vinu rovněž přepadení, nebezpečné vyhrožování a těžký živnostenský podvod. Při zajištění podezřelých byly rovněž zadrženy zbraně.

Otázkou je, jakým způsobem se bude situace vyvíjet dál. Zatčení pár podezřelých ještě neřeší situaci se zbylými popírači. Útok, ke kterému došlo před časem v Německu, kdy jeden z příslušníků hnutí tamních popíračů zastřelil policistu, coby reprezentanta státní moci ukazuje, že jakkoliv se v případě Moniky Ungerové jedná o obskurní figuru, může být její hnutí nebezpečné.

To v sobě spojuje příznivce ruského prezidenta Vladimira Putina, nepřátele Židů, nacistickou i komunistickou ideologii a láká rovněž samozvané filozofy, milovníky esoteriky, občanské rebely, konspirační teoretiky a idealisty. Svého druhu se až zdá, jako by se spíš jednalo o sektu než o politické uskupení. Monika Ungerová pak v rámci svých webových stránek často sdílela odkazy, které popírají holocaust.

K jejímu Rakouskému svazu se rovněž přihlásili zástupci hnutí Germánská nová medicína. Ti věří, že většina onkologů jsou Židé, kteří následně v rámci chemoterapie cíleně vraždí své pacienty, zcela pak popírají například existenci viru HIV i nemoci AIDS.

Prapodivné uskupení vedené ženou z lidu na sociálních dávkách ale ukazuje další výraznou hrozbu současného světa. Lidé znechucení skandály a opatřeními mainstreamových politiků mají stále častěji tendenci hledat menšinové alternativy. Často potom neřeší, zda jsou nabízená snadná řešení těžkých problémů realizovatelná či nikoliv, ideologie uvěřitelné nebo ne. Je otázkou času, kdy bude mít svou Moniku Ungerovou i Česko. Nebo už ji možná má.

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link