Bizarní první schůze Trumpovy vlády. Zněla jen samá chvála, na problémy se zapomnělo | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bizarní první schůze Trumpovy vlády. Zněla jen samá chvála, na problémy se zapomnělo

Bizarní první schůze Trumpovy vlády. Zněla jen samá chvála, na problémy se zapomnělo

Americký prezident Donald Trump v pondělí řídil první schůzi kompletního kabinetu, který sestavil po svém překvapivém vítězství v loňských volbách. Podle amerických médií však aktuální problémy země, jako je možné ovlivňování prezidentských voleb Ruskem, kabinet vůbec neřešil. Během jednání zaznívala pouze jednohlasná chvála na adresu hlavy státu. 

Podle agentury Reuters průběh zasedání v Bílém domě ostře kontrastoval s atmosférou za jeho zdmi, kde prezident čelí rostoucím stížnostem na svou politiku a neuvážené výroky a potýká se se skandálem kolem možných zásahů Ruska do prezidentských voleb.

„Jménem všeho personálu vám, pane prezidente, děkuji za čest a požehnání, že můžeme sloužit vašemu programu a americkému lidu. Každý den věnujeme tomu, abychom těchto cílů dosáhli,“ řekl na vládní schůzi personální šéf Bílého domu Reince Priebus. „Ve velmi krátké době vidíme ohromující výsledky. Lidé jsou překvapeni,“ dodal.

Viceprezident Mike Pence označil službu v Bílém domě za „největší výsadu svého života“. Trump podle něj drží slovo, které dal americkému lidu.

Chválou podle agentury Reuters nešetřila ani stálá zástupkyně USA v OSN Nikki Haleyová. S příchodem Trumpa k moci podle ní v OSN „nastal nový den“. Spojené národy prý nyní vědí, o co USA stojí a proti čemu se staví. „Vidí nás v jiném světle. Světové společenství vidí, že jsme zpátky,“ řekla diplomatka.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.