Bloomberg nebude kandidovat na prezidenta. Myslí si ale, že by Trumpa porazil a do kampaně vloží obrovskou sumu | info.cz

Články odjinud

Bloomberg nebude kandidovat na prezidenta. Myslí si ale, že by Trumpa porazil a do kampaně vloží obrovskou sumu

Bývalý starosta New Yorku Michael Bloomberg dnes oznámil, že nebude kandidovat na prezidenta Spojených států. O jednom z nejbohatších mužů planety se spekulovalo jako o možném dalším demokratickém vyzyvateli prezidenta Donalda Trumpa. Volby, ve kterých se rozhodne o budoucím šéfovi Bílého domu, se budou konat již příští rok na podzim.

„Vím, že jako země dokážeme být lepší. A já si myslím, že bych Donalda Trumpa ve volbách porazil,“ uvedl sedmasedmdesátiletý bývalý newyorský starosta a mediální magnát. „Jsem si ale vědom, jak těžké by bylo získat demokratickou nominaci v tak přeplněném klání,“ dodal.

Bloomberg už v minulosti o kandidatuře na prezidenta uvažoval, chtěl se ale o post šéfa Bílého domu ucházet jako nezávislý kandidát. Od loňského roku se opět po letech stal členem Demokratické strany. Podle agentury AP by ale jako starší bílý muž s vazbami na Wall Street měl jen malé šance na získání demokratické nominace.

„Je zásadní, abychom nominovali demokrata, který bude mít nejsilnější pozici k porážce Donalda Trumpa a zemi opět sjednotí,“ uvedl také Bloomberg, podle kterého by z primárek neměl vzejít jako kandidát na prezidenta někdo, kdo by stranu „strhl k extrému“.

Podle agentury AP se Bloomberg chystá použít velké množství svých peněz na podporu demokratického kandidáta na prezidenta. Už před loňskými parlamentními volbami demokratům poslal částku vyšší než 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun).

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud