Boj proti „falešným médiím“: Trump má web, který prezentuje jeho dosavadní prezidentské úspěchy | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Boj proti „falešným médiím“: Trump má web, který prezentuje jeho dosavadní prezidentské úspěchy

Boj proti „falešným médiím“: Trump má web, který prezentuje jeho dosavadní prezidentské úspěchy

Volební štáb prezidenta USA Donalda Trumpa, připravující kampaň pro obhajobu jeho mandátu v roce 2020, dnes spustil webový portál prezentující úspěchy Trumpova dosavadního úřadování v Bílém domě. Na stránky promiseskept.com upozornil server Politico. Smyslem projektu je vyvrátit údajné lži celostátních amerických médií.

„Je ostuda, že takový portál je vůbec třeba, aby napravil chyby a opominutí centrálních médií, plných překrucování, zamlčování a lží,“ řekl serveru Brad Parscale, manažer Trumpovy kampaně pro rok 2020. Příležitostí ke spuštění projektu podle něj bylo završení 500 dnů prezidentova nynějšího mandátu.

Na ten příští už se Trump dlouhodobě připravuje, po zvolení v roce 2016 nezrušil dárcovská volební konta, pořádá mítinky a pobízí k aktivitě svůj volební štáb. Nový web prezentuje prezidentovy úspěchy rozdělené do 14 kategorií, nechybí ani možnost vyhledávání. Uživatelé mají také možnost objednat si e-mailová upozornění na veškeré budoucí Trumpovy úspěchy.

Kritika centrálních médií je častou součástí prezidentových proslovů, Trump se zaměřuje hlavně na televize CNN, ABC, NBC a CBS a na deníky The New York Times a The Washington Post. Označuje je za pokleslé, upadající a prolhané. Naposledy v pondělí na twitteru napsal, že „falešná média pořád mluví o vymyšleném ruském honu na čarodějnice, aby odvedla pozornost od rekordního stavu ekonomiky“.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.