Bombardéry, stíhačky, protiraketové systémy v akci. Rusko u hranic s Ukrajinou trénuje vojáky | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Bombardéry, stíhačky, protiraketové systémy v akci. Rusko u hranic s Ukrajinou trénuje vojáky

Bombardéry, stíhačky, protiraketové systémy v akci. Rusko u hranic s Ukrajinou trénuje vojáky

Ruská armáda dnes zahájila velké manévry nedaleko ukrajinských hranic. Podle informace agentury Interfax se počítá s masivním zapojením letectva a černomořské flotily. Cvičení se kromě ruské pevniny bude konat i na anektovaném Krymu.

Vojáci mají procvičovat odražení útoků nepřátelských diverzních skupin na armádní letiště s použitím protiraketových systémů Pancir. Stíhací a bombardovací letouny provedou cvičné střelby na dvou střelnicích u Černého moře, vrtulníky budou procvičovat palebnou podporu výsadku námořní pěchoty.

Na Krymu se do manévrů zapojí jednotky ruské protivzdušné obrany, které budou procvičovat odražení útoku nepřátelských raket odpálených z bitevních lodí, uvedl Interfax. Vojenské cvičení podle ruské agentury zasáhne i do oblastí vzdálených necelých sto kilometrů od východních ukrajinských hranic.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.