Bomby pro Clintonovou, Obamu a Sorose? Může jít o předvolební útok na demokratickou opozici, píše NYT | info.cz

Články odjinud

Bomby pro Clintonovou, Obamu a Sorose? Může jít o předvolební útok na demokratickou opozici, píše NYT

Výbušná zařízení, rozeslaná v posledních třech dnech do New Yorku a Washingtonu, byla určena osobám vystaveným v poslední době tvrdé kritice amerických pravicových kruhů. Uvedl to dnes list The New York Times, podle něhož policie zjišťuje, zda atentátník dva týdny před kongresovými volbami nemíří právě na cíle spojené s americkou demokratickou opozicí.

Prakticky identická výbušná zařízení obdržela protikandidátka Donalda Trumpa v prezidentských volbách Hillary Clintonová a poslední demokratický prezident Barack Obama. Oba se teď ve volební kampani angažují na podporu demokratických uchazečů o parlamentní a guvernérské posty a kritizují nynější vládu, i když přímému útoku na Trumpa se většinou vyhýbají.

Soros patří k velkým sponzorům amerických demokratů, kterého republikánský poslanec Matt Gaetz před nedávnem lživě obvinil, že financuje pochod středoamerických migrantů do USA. Zásilka pro newyorskou redakci CNN byla údajně adresována bývalému šéfovi CIA Johnu Brennanovi, který po odchodu z funkce s CNN spolupracuje a Bílý dům tvrdě kritizuje.

Trump letos v létě vyvolal skandál, když Brennanovi odebral bezpečnostní prověrku. Bývalý šéf CIA po červencovém rusko-americkém summitu v Helsinkách obvinil Trumpa bezmála z velezrady. Sama televize CNN patří k nejčastějším terčům kritiky z úst prezidenta, který ji zařazuje mezi "nepřátele lidu" a zdroje falešných zpráv.

Podezření z politického pozadí kauzy s trubkovými bombami potvrzuje dnešní informace amerických médií, že u floridské kanceláře poslankyně Sněmovny reprezentantů a bývalé šéfky centrální kanceláře Demokratické strany Debbie Wassermanové Schultzové se našel podezřelý balík.

Viceprezident Mike Pence dnes na twitteru pokusy o útok na Obamu, Clintonovy, CNN "a na ostatní" důrazně odsoudil. Jeho stanovisko pak "z celého srdce" podpořil Trump.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Hra o trůny (Game of Thrones)

Redakce INFO.CZ pro své čtenáře připravila tematický speciál k poslední řadě seriálu Hra o trůny (Game of Thrones). Zájemci si budou moci před osmou sérií postupně připomenout postavy i dosavadní odvysílané epizody a dozví se o všech nových trailerech a spoilerech, které vyjdou najevo. Premiéra osmé řady se uskuteční 14. dubna 2019 (v Česku 15. dubna brzo ráno).

O seriálu Postavy Rody Shrnutí epizod Herci Knihy Mapa Titulky Trailer Stolní hry Jak to dopadne? Fotografie z 8. série Cestujte po stopách Hry o trůny

Články odjinud