Bouřlivé scény mezi uprchlíky. V ubytovně propukla rvačka | info.cz

Články odjinud

Bouřlivé scény mezi uprchlíky. V ubytovně propukla rvačka

V ubytovně pro uprchlíky došlo k hormadné rvačce.  Opakované hromadné bitky mezi migranty propukly o víkendu v zařízení pro uprchlíky ve spolkové zemi Bádensko-Württembersko na jihozápadě Německa. Mnoho běženců utrpělo zranění a čtyři přistěhovalce policie zatkla.

Dějištěm rvaček se stala ubytovna v lázeňském městě Bad Säckingen při hranicích se Švýcarskem. Podle policie se na místě odehrály „bouřlivé scény". Jeden ze zadržených je zraněn vážně.

První střet začal z dosud neznámých důvodů v sobotu večer. Po jeho zmírnění se násilnosti znovu rozhořely v neděli odpoledne.

„Obyvatelé zřejmě dostali posily z jiných uprchlických táborů a různé národnosti se do sebe pustily," uvedli strážci zákona podle agentury DPA. Pak se situace opět dočasně uklidnila, ale po dvou hodinách se vyskytly další potyčky.

Podobné incidenty hlásily dříve i jiné evropské země hostící velký počet migrantů. Letos v září se pranice mezi běženci strhla na řeckém ostrově Chios. V červenci se až 200 běženců zapojilo do bitky v zadržovacím přijímacím centru pro přistěhovalce ve městě Kiskunhalas na jihu Maďarska.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud