Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brazilští policisté zadrželi jednoho z nejhledanějších drogových bossů. Pátrali po něm třicet let

Brazilští policisté zadrželi jednoho z nejhledanějších drogových bossů. Pátrali po něm třicet let

Brazilská policie dopadla jednoho z nejhledanějších drogových bossů Latinské Ameriky, po němž pátrala více než tři desetiletí. Luiz Carlos da Rocha, který byl zadržen v sobotu, dostal v minulosti tresty v celkové výši přes 50 let vězení, infomovala brazilská média.

Muž přezdívaný Cabeça Branca (Bílá hlava) je považován za jednoho z nejmocnějších drogových obchodníků v Brazílii, jehož celkové jmění odhadují úřady na 100 milionů dolarů (2,3 miliardy korun).

Podle policie šéfoval početné organizované skupině pracující obdobně jako úspěšná firma, která získávala zdroje pro produkci kokainu ze svých „poboček“ v pralesních oblastech Bolívie, Kolumbie či Peru. Skupina patřila k hlavním dodavatelům této drogy zločineckým gangům v Sao Paulu a Rio de Janeiru.

720p 360p
5 nejhorších drog - animace

Da Rocha dlouhá léta úspěšně unikal policii díky změně identit i několika plastickým operacím, které částečně změnily jeho vzhled. Během letošní rozsáhlé akce však policie přišla na to, že za jménem Vitor Luiz de Morales se ve skutečnosti skrývá da Rocha a v sobotu jej zadržela daleko od velkoměst v řídce osídleném státě Mato Grosso na západě země.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1