Brit chtěl s mačetou zmasakrovat lidi na Gay Pride a ještě to psal na Facebook. Čeká ho doživotní psychiatrická léčba | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brit chtěl s mačetou zmasakrovat lidi na Gay Pride a ještě to psal na Facebook. Čeká ho doživotní psychiatrická léčba

Brit chtěl s mačetou zmasakrovat lidi na Gay Pride a ještě to psal na Facebook. Čeká ho doživotní psychiatrická léčba

Britský soud dnes poslal na doživotní léčení do psychiatrické léčebny muže, který loni plánoval útok mačetou na průvod homosexuálů Gay Pride. Informovala o tom dnes agentura AP. Dvacetiletý muž tehdy svůj úmysl avizoval na facebooku.

Policie zadržela Ethana Stablese loni v červnu na severozápadě Anglie na cestě do hospody. Podle obžaloby byl na výzvědné obchůzce. Policisté v jeho bytě našli sekyru, mačetu a nacistickou vlajku s hákovým křížem. Na svém účtu na facebooku muž napsal, že chce "zmasakrovat každého jednoho z těch homosexuálních bastardů".

Podle obhajoby trpí Stables autismem, což prý krajně pravicovým extremistům usnadnilo jejich snahu, aby mu vymyli mozek. V únoru jej ale soud uznal vinným z přípravy teroristického útoku.

Při vynesení dnešního verdiktu soudce Peter Collier řekl, že mladík představuje "velmi vysoké riziko pro veřejnost".

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.