Články odjinud

Británie se bojí o královnu. Dvaadevadesátileté panovnici se udělalo zle, musela zrušit svůj program

Británie se bojí o královnu. Dvaadevadesátileté panovnici se udělalo zle, musela zrušit svůj program

Britská královna Alžběta II. navzdory svému pokročilému věku stále pilně plní královské povinnosti. Nyní se o ní ale její poddaní bojí. Buckinghamský palác oznámil, že se královně Alžbětě II. (92) udělalo špatně a musí zrušit svůj program.

Několik týdnů předem organizovaný plán tak vzal za své. Přitom se předevčírem hlava královské rodiny ukázala na sešlosti mladých lídrů, kde ji doprovázela kromě vnuka prince Harryho (33) i jeho choť Meghan (36).

 

Stačily však dva dny a královně Alžbětě II. se udělalo špatně. Buckinghamský palác proto vydal prohlášení, ve kterém oznámil, že panovnice musí chtě nechtě kvůli zdraví zrušit program.

„Královna se dnes necítí dobře a rozhodla se, že se nezúčastní ranní mše v katedrále sv. Pavla při příležitosti 200. výročí Řádu sv. Michaela a sv. Jiřího,“ uvedl mluvčí Buckinghamského paláce.

 

„Její veličenstvo bude zastupovat vévoda z Kentu,“ dodala. Alžběta II. je nejdéle vládnoucím panovníkem na britském trůnu. Letos oslavila 65. rok jako vládce Velké Británie.

Více zpráv o královně Alžbětě II. naleznete na webu Blesk.cz ZDE.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud