Britové řeší brutální útok kyselinou na tříletého chlapce. Zasáhli ho i do obličeje | info.cz

Články odjinud

Britové řeší brutální útok kyselinou na tříletého chlapce. Zasáhli ho i do obličeje

Britská policie vyšetřuje sobotní útok kyselinou v supermarketu ve městě Worcester. Podle vyšetřovatelů tam někdo záměrně napadl tříleté dítě. To skončilo vážně zraněné v nemocnici. Policie v souvislosti s tím zadržela jednoho podezřelého a zveřejnila snímky dalších hledaných mužů z průmyslové kamery.

Hrůzný incident se odehrál v sobotu odpoledne v obchodě s domácími potřebami ve Worcesteru. „Šetříme to jako úmyslný útok na tříletého chlapce,“ konstatuje za policisty Mark Travis.

Worcesterautor: Google Street View

Vyšetřovatelé mají díky kamerám přehled o dění v obchodě, jak a proč se celý útok odehrál, ale zatím nevědí. „Motiv je momentálně nejasný. Policisté zjišťují, co se stalo a jaká chemikálie byla použita,“ dodává Travis.

Tříletý chlapec skončil v péči lékařů. Má vážná zranění a je popálený na ruce a v obličeji.

V souvislosti s případem policie zadržela 39letého muže ze zhruba 50 kilometrů vzdáleného Wolverhamptonu, kterého podezírá z účasti na útoku, a zveřejnila snímky z průmyslové kamery, na kterých jsou tři další muži, se kterými chtějí vyšetřovatelé kvůli incidentu mluvit. Není zřejmé, zda se jedná o podezřelé nebo svědky.

Počet útoků kyselinou v Británii se v posledních dvou letech rapidně zvýšil. Vláda před časem omezila obchodování s kyselinou sírovou a zakázala její prodej dětem.

 
Přejít na homepageVíce z kategorie

Články odjinud