Britové řeší brutální útok kyselinou na tříletého chlapce. Zasáhli ho i do obličeje | info.cz

Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britové řeší brutální útok kyselinou na tříletého chlapce. Zasáhli ho i do obličeje

Britové řeší brutální útok kyselinou na tříletého chlapce. Zasáhli ho i do obličeje

Britská policie vyšetřuje sobotní útok kyselinou v supermarketu ve městě Worcester. Podle vyšetřovatelů tam někdo záměrně napadl tříleté dítě. To skončilo vážně zraněné v nemocnici. Policie v souvislosti s tím zadržela jednoho podezřelého a zveřejnila snímky dalších hledaných mužů z průmyslové kamery.

Hrůzný incident se odehrál v sobotu odpoledne v obchodě s domácími potřebami ve Worcesteru. „Šetříme to jako úmyslný útok na tříletého chlapce,“ konstatuje za policisty Mark Travis.

Worcesterautor: Google Street View

Vyšetřovatelé mají díky kamerám přehled o dění v obchodě, jak a proč se celý útok odehrál, ale zatím nevědí. „Motiv je momentálně nejasný. Policisté zjišťují, co se stalo a jaká chemikálie byla použita,“ dodává Travis.

Tříletý chlapec skončil v péči lékařů. Má vážná zranění a je popálený na ruce a v obličeji.

V souvislosti s případem policie zadržela 39letého muže ze zhruba 50 kilometrů vzdáleného Wolverhamptonu, kterého podezírá z účasti na útoku, a zveřejnila snímky z průmyslové kamery, na kterých jsou tři další muži, se kterými chtějí vyšetřovatelé kvůli incidentu mluvit. Není zřejmé, zda se jedná o podezřelé nebo svědky.

Počet útoků kyselinou v Británii se v posledních dvou letech rapidně zvýšil. Vláda před časem omezila obchodování s kyselinou sírovou a zakázala její prodej dětem.

 

Volby 2018

Senátní volby 2018

Termín senátních voleb Kandidáti do Senátu Voličský průkaz

Komunální volby 2018

Termín komunálních voleb Jak volit do zastupitelstva

V rámci voleb do Senátu není třeba volební lístek nijak upravovat, stačí lístek s vybraným kandidátem vložit do příslušné obálky a vhodit do volební urny. Volby do zastupitelstev fungují jinak, je možné udílet preferenční hlasy. Všechny kandidující subjekty jsou na jednom velkém hlasovacím lístku.

Základní shrnutí informací pro VOLBY 2018 -  Senátní i komunální >>>

Čekají nás teploty nad 40 stupňů, oteplování nejde zastavit, varuje klimatolog z Matfyzu

Vlna veder, která zasáhla v posledních dnech Českou republiku, je důkazem, že klimatická změna dorazila i k nám. Peter Huszár z Matematicko-fyzikální fakulty Univerzity Karlovy tvrdí, že oteplování lze zastavit jen drastickým snížením emisí. I kdyby se to ale podařilo, nepůjde to hned. Huszár zároveň předpovídá, že pokud nastavený trend bude pokračovat, budeme se stále častěji setkávat s extrémními projevy počasí, a teploty nad 40 stupňů už ani v Česku nebudou výjimkou. Jak nebezpečné je sucho? Proč je ve střední Evropě aktuálně takové vedro? A proč mají lidé dojem, že přicházíme o jaro a podzim? Podívejte se na rozhovor.