Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britské ultimátum pro Rusko kvůli otravě agenta vypršelo. Londýn zvažuje sankce a vyhoštění diplomatů

720p480p360p240p

Britská vláda se má dnes rozhodnout, jaký postoj zaujme vůči Rusku po otravě bývalého ruského tajného agenta v britských službách Sergeje Skripala a jeho dcery nervovou látkou. Kvůli záležitosti se sejde Národní bezpečnostní rada. Rusko jakoukoli odpovědnost nadále popírá.

Podle britských médií by reakcí mohlo být vykázání ruských diplomatů z Británie či sankce vůči ruským oligarchům. Ruské ministerstvo zahraničí upozornilo, že jakékoli sankce vůči Moskvě nezůstanou bez odpovědi.

Británie vyzvala Rusko, aby do půlnoci z úterý na středu podala vysvětlení, jak se vražedná látka, na jejíž ruský původ poukázali vyšetřovatelé, do Británie dostala. Na britské "ultimátum" reagovalo Rusko prohlášením, že k němu nemá co dodat, pokud nedostane vzorky použité látky.

720p 480p 360p 240p
Neviditelní zabijáci

Útok na Skripala a jeho dceru v jihoanglickém Salisbury odsoudily USA, Francie, Německo či NATO.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1