Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Britští labouristé tahají za záchrannou brzdu. Volají po mírnějším brexitu

Britští labouristé tahají za záchrannou brzdu. Volají po mírnějším brexitu

Britská opoziční Labouristická strana navrhuje politické řešení, které by Británii mohlo zajistit mírnější odchod z EU. Labouristé navrhují, aby "základy" vztahu mezi Británií a EU zůstaly stejné během přechodného období, které nastane po vlastním odchodu Británie z EU v březnu roku 2019. Poté by strana byla otevřena různým řešením, uvedl mluvčí labouristů.

V důsledku takové alternativy by Spojené království teoreticky mohlo zůstat součástí jednotného evropského trhu a celní unie po dalších několik let, píše agentura Reuters.

Prohlášení labouristů je částečně reakcí na rozhovor, který ministr pro brexit Keir Starmer, jenž sám patří k labouristům, poskytl listu The Observer. V rozhovoru Starmer podpořil variantu, podle níž by Británie zůstala v jednotném evropském trhu i po březnu 2019, jelikož by to podle něj mělo méně drastický dopad na britskou ekonomiku.

Podle The Observer se labouristé nebrání tomu, aby "Spojené království zůstalo součástí celní unie a jednotného evropského trhu po přechodném období." Úspěch této varianty by však podle listu závisel na tom, jestli by labouristé byli vládnoucí stranou, která by zároveň dokázala získat podporu dalších členských zemí EU ohledně "změn pravidel volného pohybu" a "speciální imigrační nehody".

720p 480p 360p 240p
brexit

 

Policejní stát, který se vymkl kontrole: Muslimové tu mizí po tisících, k zatčení stačí plnovous

Muslimové v čínské provincii Sin-ťiang jsou sledováni na každém kroku. Úřady na ně dohlíží pomocí kamer i speciálních aplikací. K poslání do převýchovných táborů stačí málo – třeba jen špatné oblečení. I proto v nich Ujgurové končí každý den po stovkách. Podívejte se na nový díl pořadu Proč.

Link

Link