Newsletter

Týdenní přehled nejdůležitějších zpráv
do vaší e-mailové schránky

Newsletter
Přihlásit se k odběru

Brusel v hledáčku hackerů. Napadli Evropskou komisi

Brusel v hledáčku hackerů. Napadli Evropskou komisi

Velký útok včera zanechal srdce Evropské unie offline. Informoval o tom server Politico.

Akce neznámých útočníků cílila na citlivé místo. Úder velkého rozsahu přetížil sítě v centrále Evropské komise a její chod se na několik hodin prakticky zastavil.

„Útok se nám úspěšně podařilo zastavit, i když chvílemi ovlivnil připojení. K žádnému úniku dat nedošlo,“ řekly serveru Politico zdroje z komise. „Nikdo nemohl pracovat, byli jsme dvakrát na několik hodin bez internetu,“ dodal jeden ze zaměstnanců.

Podle zmíněného serveru mapujícího dění v Bruselu se jednalo o klasický útok, kdy někdo přesměruje na konkrétní stránku miliony dotazů z počítačové sítě, kterou ovládá. Systém není schopný velké množství dat zpracovat a přetíží se. Experti považují takový postup za poměrně jednoduše realizovatelný.

Situace zaměstnala IT experty na několik hodin, s dozvuky případu se potýkali ještě včera večer a zároveň se připravovali na očekávanou další vlnu.

Kdo za útokem stojí, zatím není zřejmé.

  
 

Skupinka cizinců v centru Prahy brutálně napadla číšníka. Šli na něj v sedmi, je ve velmi vážném stavu

Pražští kriminalisté hledají skupinu sedmi mužů, zřejmě cizinců, kteří v sobotu večer napadli číšníka na zahrádce restaurace ve Vladislavově ulici. Muž skončil ve velmi vážném stavu na jednotce intenzivní péče a podstoupil operaci hlavy. Za těžké ublížení na zdraví a výtržnictví hrozí pachatelům v případě odsouzení až deset let vězení.

Na webu zveřejnili policisté fotografie všech sedmi podezřelých i video z napadení, které se odehrálo na náměstíčku u obchodního centra Quadrio. Záběry najdete na konci článku.

Číšník se dostal do konfliktu s hledanými poté, co je upozornil, že nemohou na zahrádce konzumovat donesený alkohol. "Skupina sedmi mužů zaútočila na personál restaurace, jednoho číšníka povalili na zem a tam ho začali mlátit pěstmi a kopat do něj. Když poškozený zůstal bezvládně ležet na zemi, tak podezřelí z místa utekli na tramvaj číslo 14 a odjeli směrem na Karlovo náměstí," popsal napadení mluvčí policie.

Link

Kriminalisté na základě dosavadního vyšetřování předpokládají, že podezřelí jsou cizinci, kteří by mohli bydlet v hotelu, penzionu či jiném typu ubytování v Praze nebo okolí. "Proto prosíme především recepční a všechny jiné svědky, jestli muže viděli nebo vědí, kde by se mohli nacházet, ať kontaktují tísňovou linku 158," uvedl mluvčí.

4934827:article:true:true:true

4934826:article:true:true:true

4934825:article:true:true:true

-1